Go Back
Подкаст
5 питань до маркетолога
Слухати
Дата
October 3, 2023
Тривалість
14 хв
Поділитись

епізод

2

5 питань до маркетолога

У цьому епізоді хочу поділитись з вами відповідями на популярні питання, які мені ставили, коли я вже була в маркетингу.

Хто такий маркетолог?

Взагалі маркетолог - це динамічна та багатогранна професія, яка вимагає широкого спектру навичок, знань та адаптивності. За своєю суттю, маркетинг - це зв'язок між бізнесом чи організацією та її цільовою аудиторією з метою підвищення обізнаності, стимулювання залучення і, зрештою, збільшення продажів або досягнення конкретних цілей. Щоб досягти успіху в цій сфері, маркетологи повинні володіти кількома ключовими якостями і постійно розвиватися в мінливому ландшафті споживчої поведінки, технологій і ринкових тенденцій.

За що відповідальний маркетолог? 

Як менеджер з маркетингу, ви працюєте у співпраці з іншими людьми. Ви часто об'єднуєте різні маркетингові функції (такі як продуктовий маркетинг, діджитал-спеціалісти, контент і творчі команди), координуючи роботу всіх груп, чия робота сприяє успіху програми або кампанії. Окрім тісної співпраці з колегами-маркетологами, менеджери з маркетингу також представляють команду маркетингу перед міжфункціональними групами, включаючи управління продуктами, продажі та підтримку клієнтів. Ви можете співпрацювати з цими групами над повідомленнями про нові продуктові пропозиції або визначенням нових каналів зв'язку з клієнтами.

Іноді управління маркетингом вимагає співпраці з людьми за межами компанії. Міцні стосунки з постачальниками, партнерами та представниками засобів масової інформації можуть відкрити нові способи залучення вашої цільової аудиторії. Наприклад, менеджер з маркетингу може співпрацювати зі стороннім агентством, яке спеціалізується на цифрових рекламних кампаніях, щоб доповнити роботу внутрішньої маркетингової команди.

Успішні маркетинг-менеджери здатні застосовувати різні навички в різних ситуаціях. Наприклад, ви можете застосовувати знання з аналізу даних для моніторингу ключових показників ефективності кампанії та використовувати навички сторітелінгу для написання та редагування переконливого контенту про бренд. Певні технічні або спеціалізовані навички залежать від ролі та організації. Деякі з них: бюджетування, комунікація, співпраця, креативність, аналіз даних, лідерство, планування тощо.

Розвиток кар'єри маркетолога

Складіть портфоліо.

Як менеджер з маркетингу, ви, швидше за все, очолюватимете кілька функціональних напрямків у команді або робитимете свій внесок у їхню роботу. Складіть портфоліо різноманітних проектів, щоб продемонструвати все, що ви знаєте - наприклад, SEO-звіти, контент та рекламні кампанії.

Сертифіковані курси

Якщо ви відчуваєте, що у ваших маркетингових знаннях є прогалини або області, які ви хочете посилити, подумайте про проходження курсів або отримання маркетингових сертифікатів. Потім додайте ці досягнення до свого резюме.

Досвід керівництва

Ця роль передбачає додаткові управлінські обов'язки. Шукайте можливості здобути лідерські навички, наставляючи нових працівників, керуючи стажерами або беручи активнішу участь у розробці маркетингової стратегії.

Спілкуйтеся зі знайомими маркетинговими лідерами.

Поговоріть зі своїм нинішнім керівником відділу маркетингу або іншими менеджерами з маркетингу у вашій мережі. Вони можуть бути цінним ресурсом для розуміння того, що передбачає ця роль і які навички вам потрібні для того, щоб досягти успіху в якості менеджера з маркетингу.

Про свій екпертний досвід я обов'язково розповім згодом, а у цьому епізоді ділюсь більш особистими думками на поширені питання щодо цієї професії.