Назад
Журнал

Рекламні кампанії про енергію жінки і визнання 8 березня

Що подарувати на 8 березня? Святкувати 8 березня чи ні? Всі ці питання вже виникають у більшості людей, оскільки 8 березня стало суперечливим святом

Маркетинг
Маркетинг
Рекламні кампанії про енергію жінки і визнання 8 березня
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
15/2/2024
Тривалість
10 хв

Історія 8 березня

Та хочеться трохи заглибитись в історію. Ви знали, що цей день отримав своє нинішнє глобальне визнання лише наприкінці 20-го століття? І його шлях до того, щоб стати всесвітньо визнаною подією, був доволі складним, адже всі ми знаємо про безперервну боротьбу за рівність жінок.

Декілька ранніх рухів за права жінок:

  • Кінець 19 століття: ранні феміністичні рухи в Європі та США викликали заклики до розширення прав жінок, включаючи виборчі права та покращення умов праці.
  • 1908: у Нью-Йорку працівниці швейної промисловості вийшли на марш 8 березня на знак протесту проти несправедливих умов праці та низької заробітної плати, що стало однією з перших організованих демонстрацій, присвячених цій даті.
  • 1910: після Соціалістичної міжнародної жіночої конференції в Копенгагені, 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем, визнаним соціалістичними партіями по всій Європі.

Починаючи з 1980-х років, фокус Міжнародного жіночого дня розширився, включивши в себе ширше коло питань, таких як насильство проти жінок, репродуктивні права та розширення економічних можливостей.
Сьогодні Міжнародний жіночий день відзначається майже в кожній країні, уряди, організації та окремі особи організовують різні заходи, конференції та інформаційні кампанії присвячені цьому дню.

Рекламні кампанії про права та досягнення

Та мова сьогодні піде не про права жінок. Ми все ж таки досліджуємо і пишемо про маркетинг та рекламу, тому хочеться сьогодні показати і розповісти вам про маркетингові кампанії різних років, які висвітлювали роль та досягнення жінок, потенційно прокладаючи шлях для майбутніх святкувань Міжнародного жіночого дня.

Мило Palmolive (1916)

Дослівний слоган кампанії "Збережи обличчя як у школярки". І кампанія ця була орієнтована на жінок, з повідомленням про те, що збереження молодої краси підвищить їхній соціальний статус і привабить чоловіків. Це був такий собі маркетинг на ранніх стадіях, цільова аудиторія якого була жінки 35+.

Історичний факт: протягом багатьох років мило мало успіх, значною мірою покладаючись на рекламу: продукт виявився шалено популярним, адже його просували як екзотичний миючий засіб, що був би до вподоби за часів фараонів. На початку 1900-х років мило Palmolive було найбільш продаваним у світі, а невдовзі з'явилася повна лінія косметики Palmolive.

Рекламний інсайт: реклама використовує слоган "Ви можете бути красивою", щоб дати зрозуміти, що краса доступна всім, хто використовує Palmolive, а також використовує зображення жінок з різних культур, щоб показати, що Palmolive підходить для всіх жінок і таким чином чудова нагода охопити широку аудиторію по всьому світу. Це приклад того як реклама може використовуватися для експлуатації невпевненості та гендерних стереотипів для продажу продуктів.

Сигарети Virginia Slims (1968)

Цей бренд вийшов на ринок зі слоганом "Ти пройшла довгий шлях, крихітко", орієнтованим на працюючих жінок, і тонко натякав на те, що куріння є символом їхнього визволення.

Хоча бренд критикують за використання фемінізму в комерційних цілях, він відображає еволюцію образу жінки і те, як деякі бренди намагалися скористатися цією зміною.

Історичний факт: сигарети були розроблені на 100 мм довшими і тоншими за стандартні сигарети, що асоціюється з елегантністю та жіночністю. А такий дизайн йшов врозріз із суспільними нормами того часу, оскільки куріння асоціювалося насамперед із маскулінністю.

Рекламний інсайт: тут зображується гламурний та ідеалізований спосіб життя, який нібито доступний жінкам, які курять Virginia Slims. А також це відображення еволюції гендерних ролей у 1960-х роках, коли жінки прагнули більшої свободи та самостійності. Рекламна кампанія Virginia Slims є прикладом того, як реклама може використовуватися для просування шкідливих продуктів, використовуючи емоції та гендерні стереотипи.

Ікона фемінізму — Клепальниця Розі (1942)

Ця реклама була створена за часів Другої світової війни, і зображувала вона сильну, здібну жінку, яка працює на заводі, щоб підтримати військові зусилля.

Хоча це не була пряма маркетингова кампанія в традиційному розумінні,  та все ж вона слугувала потужним прикладом того, як жінки беруть на себе традиційно чоловічі ролі та відстоюють свої можливості.

Історичний факт: плакат "Ми можемо це зробити!", на якому зображена Розі, не використовувався для вербування під час війни, а був радше внутрішнім виробничим заохочувальним плакатом, виготовленим компанією "Вестінгауз". Ширшого визнання він набув пізніше.

Рекламний інсайт: реклама відображала зміну гендерних ролей під час війни, коли жінки брали на себе нетрадиційні для них  робочі місця, а також це пряма апеляція до патріотичних почуттів та важливість єднання перед лицем ворога.

Бетті Крокер (1921)

У 1921 році компанія General Mills створила такого персонажа - жінку, яка була орієнтована на домогосподарок і пропонувала рецепти та поради щодо випічки. Тут не підкреслюються ніякі жіночі рухи чи досягення, але це хороший приклад рекламної кампанії тих часів, який добре потрапив у свою цільову аудиторію.

Історичний факт: завдяки рекламним кампаніям, кулінарним книгам і навіть радіошоу, Бетті Крокер стала довіреною порадницею з ведення домашнього господарства, еволюціонуючи разом зі зміною соціальних норм і потреб споживачів.

Рекламний інсайт: зрозумівши хто ваша цільова і які в неї потреби, можна заробити шалені кошти. Головне креатив та впевненість у своєму продукті.

Комікс "Диво-жінка" (1941)

Створений психологом Вільямом Моултоном Марстоном, комікс "Диво-жінка" мав на меті кинути виклик традиційним гендерним стереотипам, представивши сильну, розумну і незалежну жінку-супергероя.

Хоча комікс був орієнтований насамперед на дітей, він знайшов відгук у аудиторії різного віку і заклав основу для майбутніх зображень емансипованих жінок у популярній культурі.

Рекламний інсайт: реклама зображувала Диво-жінку як сильну та незалежну жінку, здатну на героїчні вчинки, кидаючи виклик традиційним гендерним стереотипам. Реклама сприяла зміні сприйняття жінок, показуючи, що вони можуть бути сильними та сміливими, не втрачаючи при цьому жіночності.

Обкладинки "The Saturday Evening Post"

Цей популярний журнал часто публікував ілюстрації з ідеальними будинками та сім'ями, демонструючи жінок у домашніх ролях. Хоча ці обкладинки не обов'язково надихали, вони відображали тогочасні суспільні очікування щодо жінок і те, як маркетинг задовольняв ці очікування.

Рекламний інсайт: обкладинки використовували потужну візуальну мову, щоб емоційно впливати на глядачів та продавати журнал. Вони часто зображували ідеалізоване уявлення про американське життя, а також були важливим інструментом для просування американських цінностей.

Сигарети Lucky Strike (1929)

Яскрава та провокативна кампанія, яка зображувала жінок, що палять. А тому це про незалежних і сучасних. жінок, які мають право вибору.

Не дивно, що ця кампанія викликала шалені суперечки та критику за пропаганду нездорових звичок, але тим самим вона чудово підкреслила перші спроби пов'язати розширення прав і можливостей жінок зі споживацьким ставленням до життя.

Історичний факт: e рекламі були зображені стильні жінки, які впевнено курять сигарети Lucky Strikes, часто в громадських місцях, таких як кафе чи нічні клуби. Це контрастувало з більш домашніми образами жінок, які зазвичай можна було побачити в рекламі того часу.

Рекламний інсайт: реклама репрезентує куріння Lucky Strike як символ свободи та емансипації, асоціюючи його з образом незалежної та сучасної жінки. А також використовує стереотипне уявлення про жіночність, роблячи акцент на витонченості та гламурності сигарет.

Jell-O (1904)

Продумана та ціква кампанія, орієнтована на домогосподарок, яка просувала желе як зручний та універсальний десерт. А це стало початком для розвитку тенденції фасованих продуктів, спрямованих на спрощення домашніх завдань.

Історичний факт: e 1904 році Вудворд розмістив у "Ladies' Home Journal" рекламу вартістю 336 доларів, на якій усміхнена жінка у білому фартусі проголошувала желе "Улюбленим десертом Америки". Ця реклама, що вважається новаторською маркетинговою тактикою, значно підвищила популярність желе.

Рекламний інсайт: реклама влучно використовує зображення дітей, щоб показати, що Jell-O їм подобається. А отже - це безпечно для дітей і батьки не будуть боятись купувати це. Як висновок - збільшення продажів та прибутку. Ця кампанія також відображає еволюцію харчових звичок на початку 20 століття, коли люди стали шукати більш зручні та практичні продукти.

Хочемо зазначити, що ці кампанії слід аналізувати в їхньому історичному контексті та з доволі критичним поглядом. Репрезентація жінок продовжує розвиватися і надалі, і як і колись тривають дискусії щодо інклюзивності, автентичності та відповідальної комунікації.

Ці приклади доводять, що не завжди варто робити як всі, тому що навіть якщо вас будуть критикувати, це не означає, що ви не досягнете успіху.

Але завжди потрібно знати свою цільову аудиторію та добре усвідомити основну мету, адже тоді реклама вплине саме на тих, хто буде вашим потенційним споживачем.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього