2024 рік подарував безліч яскравих маркетингових кампаній, які стали успішними завдяки сміливим ідеям, актуальним темам і співпраці з популярними особистостями.
Брендинг — це важливо
Як би підтвердив Гугл: “брендинг важливий, оскільки він створює міцну ідентичність компанії, яка виділяє її серед конкурентів і допомагає будувати лояльність аудиторії.”
Ідентичність. Айдентика. Лояльність
Три слова, про які повинен думати кожен бренд, особливо на початку свого становлення. Гайстер це зробив.
Коли мені трапилось у стрічці відео цього бренду — я зрозуміла, що це щось абсолютно нове на ринку і не змогла перегорнути відео далі, доки не додивилась до кінця. У мене вирвалось: “ця реклама — мистецтво”. Хоча досі про рекламу я так не вважала.
Коли наступного дня я знову потрапила на нове їхнє відео — я вже без споглядання на логотип могла зрозуміти, що це саме він, Гайстер.
Концепція — ключовий етап на шляху створення продукту
Джин — те, що полюбляється більшості у чистому або коктейльному вигляді.
Джин — це алкогольний напій, про історію якого мало хто замислюється. Зазвичай всі просто його смакують чи пʼють (різниця є).
Гайстер зробили так, аби ви замислились: чому таке лого, що за назва, чому така дивна маска фігурує на фото, відео чи обгортці, і взагалі, як може бути створено український джин?
Якщо вам трапиться у стрічці їхнє відео чи фото, ви точно захочете дізнатись про цей бренд більше. Я пішла далі. Мені захотілось дізнатись ще щось про алкоголь, вперше.
Це відео стало відправною точкою моєї “дослідницької подорожі” про цей бренд. Я побачила не лише цікаву подачу, монтаж та ефекти — я побачила історію, ідентичність.
Сайт, сторінки в соц мережах, зйомки та монтаж відео — все це частинки пазлу, який показує нам унікальний український бренд. Бренд, який “заморочився” над концепцією. Бренд, який розуміє що для “затриматись на ринку” не достатньо просто запустити рекламу чи зробити знижку на першу покупку. Бренд, який досліджує і який хочеться досліджувати, за яким хочеться слідкувати.
Деталі мають значення
Кольористика бренду видніється у всіх деталях: від головного “полотна” на сайті до обробки фото та відео. Скрізь присутній світло-бежеві відтінки, які створюють ефект автентичності, стриманості та вишуканості.
Українська символіка та дух стали основою. І це помітно неозброєним оком. Від назви бренду до подачі контенту.
І чи не найголовніше — якісний продукт. Це не про те, коли “хороший продукт продає себе сам”. Звісно, коли класний продукт підсилити рекламою — успіх гарантовано і розвивати таке значно легше, адже відгуки будуть схвальні, підуть рекомендації тощо.
Проте у цьому випадку, бренд показав, ЧОМУ саме його варто вважати якісним продуктом. Склад, екологічна свідомість, якісна технологія - після розуміння процесу створення цього джину - його хочеться неодмінно спробувати. І я гарантую, навіть ті, яких досі не дуже вабив цей напій - захочуть придбати Гайстер.
Емоційна складова у брендингу
Гайстер — це про емоції.
Перейшовши на сайт чи на сторінки бренду, ми відчуваємо “своє”. Легкі нотки ностальгії (адже гайстер, боцьон чи лелека в багатьох асоціюється з селом, дитинством та безтурботним часом). Для когось лелека — це свобода та вірність. Проте так чи інакше - це емоції. Історія. Сімʼя.
Не хочу тут говорити про цей підхід як маркетинговий (хоча десь воно так і є). Хочеться просто залишитись і завершити цю статтю з висновком: українські бренди - це сильно. Українські маркетинг спеціалісти - дуже талановиті. І це відчутно. Це цінно. Я справді радію, що попри не легкі часи, українські бренди ростуть, народжуються, виділяються на ринку своєю унікальністю та запамʼятовуються.
Українські бренди стають дедалі якіснішими, а подача їх все креативніша та унікальніша.
Хочу аби ця стаття та новий український бренд джину - Гайстер, надихнули вас творити. Думати креативно. Не боятись ризикувати і вирізнятись. Не забувайте: ви не для всіх. Не всі будуть давати схвальні відгуки, не всім буде довподоби ваш продукт. Проте "своє" і "своїх" ви знайдете.