Назад
Журнал

Інстаграм крізь час

Давайте трохи поностальгуємо і заодно пригадаємо, що було популярним в Інстаграм з 2014 по сьогодні.

Маркетинг
Маркетинг
Інстаграм крізь час
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
8/3/2024
Тривалість
10 хв

Побачивши тенденцію розвитку Інстаграм, можна зрозуміти чому саме вибір людей припав на ту чи іншу публікацію, пригадати, які були тренди і можливо навіть передбачити що буде популярне надалі.

Інстаграм у 2014

Того року популярності набув тренд #ThrowbackThur Thursday. Це був такий собі обмін ностальгічними фотографіями з минулого, а такі знаменитості, як Джастін Бібер, очолили цю тенденцію.

тренди

Якщо говорити про стиль ведення, у 2014 популярною була мінімалістична естетика, зображення з чіткими лініями, простими композиціями та приглушеною кольоровою палітрою. Хоча селфі вже були добре відомі, у 2014 році з'явилися креативні та гумористичні селфі-тренди, як-от "качині губки".

Популярність фотографії їжі продовжувала зростати, і все більше користувачів ділилися апетитними знімками своїх страв. А разом з тим в тренді були різні фотографії з подорожей, що демонстрували екзотичні напрямки та унікальні враження.

Найбільш вподобані публікації у 2014

 • Весільне фото Кім Кардашян і Каньє Веста, на якому зафіксовано їхній перший поцілунок як подружньої пари, привернуло значну увагу, ставши найпопулярнішим дописом року з приблизно 2,74 мільйонами вподобань на той час.
 • Фото, яким поділився Джастін Бібер зі своєю тодішньою дівчиною Селеною Гомес, набрало 1,9 мільйона лайків.
Instagram

Інстаграм у 2015

У 2015 році в Instagram з'явилося кілька трендів, які розвинули фундамент, закладений у попередньому році

Фото їжі не переставали бути в тренді і тоді хештег фудпорн почав набирати обертів.

Також того року відбулось впровадження функції Hyperlapse у додатку Instagram, що дозволило користувачам створювати прискорені відео, пропонуючи унікальний спосіб зафіксувати моменти. Популярності почали набирати також флетлеї. Цей тренд передбачає розташування об'єктів на плоскій поверхні та фотографування їх безпосередньо зверху і часто такий стиль фото використовується для демонстрації модних речей, офісних приміщень або власного хобі. Мінімалістична естетика продовжувала панувати і якщо у вас був чистий і простий візуальний стиль - ви були в тренді.

У 2015 відбулися перші кроки інфлюенсер маркетингу і вже тодішні блогери - першопрохідці почали встановлювати свою присутність на платформі, нарощуючи кількість підписників за допомогою цікавого контенту та колаборацій

Найбільш вподобані публікації у 2015

 • Простий портрет Кендалл Дженнер, що демонструє її зачіску, отримав приголомшливі 3,48 мільйона вподобань
 • Фотографія, на якій Тейлор Свіфт відпочиває на надувному лебеді під час відпустки з друзями, привернула значну увагу, набравши понад 2,1 мільйона вподобань
Інстаграм 2015

Інстаграм у 2016

Цей рік точно зміцнив саму популярність платформи, тим самим зробивши її однією з топових серез решти соц мереж.

У 2016 Інстаграм ввів функцію Instagram Live, що відкрило нові можливості для взаємодії та залучення в реальному часі. Користувачі скористалися цією функцією, щоб спілкуватися з підписниками, проводити сесії запитань і відповідей та ділитися закулісними моментами.

Всі пам’тають бумеранги? Вони ще досі існують у сторіс, а 2016 став роком їхнього початку.  

селена гомес

Цей короткий формат відео дозволив користувачам створювати цікаві та креативні міні-кліпи, додавши елемент розваги до створення контенту. Хоча хештеги вже були відомі, у 2016 році зросла увага до стратегічних досліджень та використання хештегів для розширення охоплення та пошуку.Челенджі. Сьогодні це не настільки популярно, особливо в Україні, а от у 2016 вірусні челенджі, які були пов'язані з конкретними танцювальними рухами або творчими діями, набули популярності, заохочуючи участь користувачів і створюючи відчуття спільноти.

Найбільш вподобані публікації

Спонсорський пост із зображенням співачки Селени Гомес, яка тримає пляшку Coca-Cola, а на пляшці з'являється її текст, зібрав 5,9 мільйона вподобань

Інстаграм у 2017

У 2017 році усталені тренди набирали обертів, а нові функції впливали на створення контенту

Stories вибухнули популярністю у 2017 році, пропонуючи більш ефемерний та інтерактивний спосіб ділитися швидкоплинними моментами та спілкуватися з підписниками. Тоді ж відео-колаборації в прямому ефірі почали використовувати різні бренди та інфлюенсери для спільних трансляцій, інтерв'ю та інтерактивних заходів, сприяючи відчуттю зв'язку та залученості в реальному часі.

2017 став початком фільтрів доповненої реальності (AR). Впровадження фільтрів доповненої реальності в Stories дозволило користувачам додавати ігрові та інтерактивні елементи до свого контенту, що ще більше підвищило креативність та залучення аудиторії.

Вже тоді був відчутний акцент на автентичності та користувацькому контенті. Аудиторія тяжіла до брендів і творців контенту, які представляли себе автентично, з акцентом на справжньому досвіді та сприянні зв'язку, а не на досконалості. У той час як визнані інфлюенсери залишалися помітними, мікроінфлюенсери з меншими, але активно залученими спільнотами набирали обертів, пропонуючи брендам більш цілеспрямований і потенційно впливовий підхід до маркетингу.

Найбільш вподобані публікації

 • Перше фото новонароджених близнюків Бейонсе, Румі та Сера Картера, набрало 11,4 мільйона вподобань
 • Сімейне фото, яким поділився футболіст Кріштіану Роналду зі своєю новонародженою донькою Аланою Мартіною, набрало 8,5 мільйонів вподобань.
бейонсе

Інстаграм у 2018

Stories продовжували домінувати у залученні користувачів, бренди та користувачі використовували їх для креативного сторітелінгу, демонстрації продуктів та зазирнути за лаштунки.

Закриття таких платформ, як Vine, призвело до сплеску створення короткометражних відео в Instagram, а користувачі почали використовувати такі інструменти, як Boomerang та IGTV, для творчого самовираження. Вірусні челенджі продовжували залишатися в тренді, сприяючи формуванню почуття спільноти та залученості через участь у танцювальних рутинах, творчих фільтрах або конкретних діях. Хоча автентичність залишалася важливою, користувачі продовжували курувати свої стрічки та контент, орієнтуючись на візуально привабливу естетику, часто використовуючи специфічні фільтри.

Посилення уваги брендів до соціальної відповідальності. Бренди все частіше використовували платформу, щоб продемонструвати свою прихильність до соціальної відповідальності, сталого розвитку та етичних практик, що знаходило відгук у соціально свідомих споживачів.

Найбільш вподобані публікації

 • Фотографія Кайлі Дженнер, яка тримає на руках свою новонароджену доньку Стормі, набрала 18,4 мільйона вподобань. Це фото перевершило попередній рекорд, який належав фотографії близнюків Бейонсе у 2017 році.
 • Фотографія простого коричневого яйця без підпису та контексту несподівано зібрала понад 54,5 мільйона вподобань, ставши найпопулярнішим неперсонажним дописом на платформі. Цей феномен викликав різні інтерпретації та дискусії щодо залучення та вірусності соціальних мереж.
яйце 2018

Інстаграм 2019

У цьому році відбулось зростання ролі інфлюенсерів. Вони продовжували набирати значну кількість підписників і впливати на поведінку аудиторії. Користувацький контент та колаборації з брендами залишалися основними способами налагодження зв'язку між брендами та аудиторією.

IGTV та Stories, набули ще більшої популярності, оскільки користувачі використовували відео для навчання, демонстрації продуктів та захопливих історій. В цей час Instagram також активно почав впроваджувати такі функції, як пости та історії з можливістю покупки, що дозволило користувачам знаходити та безпосередньо купувати товари на платформі, розмиваючи межі між соціальними мережами та електронною комерцією.

Фільтри доповненої реальності продовжували бути в топі, зростати, а бренди використовували їх для візуалізації продуктів та створення ігрового контенту. Неможливо не відмітити також, що тоді акцент був на обізнаності про психічне здоров'я. Відбувались відкриті дискусії та створювався відповідний контент, оскільки користувачі та знаменитості дестигматизували цю тему та заохочували до підтримки.

Найбільш вподобані публікації

 • Яйце продовжило бути в тренді і в 2019 році. Оригінальний пост "світовий_рекорд_яйце" із зображенням простого коричневого яйця залишився найпопулярнішим нелюдським постом в Instagram, перевищивши на той час 54,5 мільйона вподобань.
 • Кайлі Дженнер домінувала на перших позиціях. Фотографія її доньки Стормі, яка насолоджується поїздкою до Діснейленду, отримала значні 17,9 мільйонів вподобань
 • Ажіотаж навколо виходу фільму "Месники" перекочував в Instagram, де різні пости, пов'язані з фільмом, привернули значну увагу, зокрема фото сім'ї Дженнерів в образах Месників, яке набрало 11 мільйонів вподобань.
інстаграм

Інстаграм у 2020

У 2020 році Instagram значно адаптувався та еволюціонував у відповідь на глобальну пандемію та зміну вподобань користувачів

Відбулось зростання живого контенту. Зі збільшенням часу, проведеного вдома, прямі трансляції, такі як Instagram Live та IGTV Live, набули значної популярності для фітнес-класів, кулінарних демонстрацій, освітніх сесій та сесій запитань і відповідей, сприяючи формуванню почуття зв'язку та спільноти.

Тоді контент, що відображає “комфортну” їжу, DIY, домашні тренування та затишну домашню естетику, резонував з користувачами, коли вони орієнтувалися на заходи, пов'язані з перебуванням вдома та соціальним дистанціюванням.

Оскільки люди шукали інформацію та ресурси в непевні часи, творці та бренди ділилися інформативним контентом на різні теми - від здоров'я та гарного самопочуття до соціальної справедливості та обізнаності про психічне здоров'я. Продовжувала розвиватися культура челенджів, причому їхні варіації зосереджувалися на відтворенні танцювальних рутин, проєктах "зроби сам" і творчих завданнях з використанням побутових предметів.

Підтримка руху Black Lives Matter. Рух Black Lives Matter набув значної популярності на платформі: користувачі ділилися освітнім контентом, висловлювали солідарність та брали участь у віртуальних протестах.

Найбільш вподобані публікації

 • Фотографія, опублікована матір'ю репера XXXTentacion після його смерті, набрала 19,4 мільйона вподобань, що відображає реакцію громадськості на трагічну подію.
 • Після смерті легенди баскетболу Кобі Брайанта платформу заполонили різноманітні пости, присвячені пам'яті баскетболіста, а одне зображення натовпу, що зібрався біля Стейплз-центру, отримало 18,4 мільйона вподобань.

Інстаграм у 2021

Запущений у 2020 році, Instagram Reels набув значної популярності, пропонуючи користувачам формат для створення та обміну коротким відеоконтентом, подібний до TikTok. Ролики стали важливим способом вираження творчості, демонстрації талантів та участі в трендах.

Відкриті дискусії та контент, що сприяють підвищенню обізнаності про психічне здоров'я, залишалися поширеними, оскільки користувачі та знаменитості продовжували нормалізувати ці розмови та заохочувати до підтримки.

Тоді відбулась ностальгія та ретро-контент, адже в умовах постійного соціального дистанціювання та обмежень на подорожі користувачі згадували допандемічні часи через ностальгічні тренди, як-от дописи "#TBT" (Throwback Thursday) та музичні челенджі з ретро-музикою. Була також підтримка соціальних ініціатив. Користувачі продовжували використовувати платформу для підвищення обізнаності та підтримки різних соціальних питань, зокрема зміни клімату, расової справедливості та прав ЛГБТК+.

Хоча мінімалістична естетика все ще була популярною, користувачі також використовували сміливіші та виразніші візуальні стилі, включаючи яскраві кольори, візерунки та унікальні техніки редагування.

Найбільш вподобані публікації

 • Фотографія Ліонеля Мессі, який святкує перемогу Аргентини, історичний момент для спортсмена, набрала 21,2 мільйона вподобань.
 • Селфі без макіяжу Селени Гомес, демонструючи свою природну красу без макіяжу, викликало резонанс у багатьох користувачів, отримавши 20,7 мільйона вподобань.
 • Відтворення Томом Голландом мему про Людину-павука, отримавши 25,2 мільйона лайків.
месі

Інстаграм у 2022

Короткометражний відеоконтент у форматі Reels залишався неймовірно популярним: користувачі створювали та ділилися контентом у різних нішах, зокрема танцювальними трендами, навчальними матеріалами, комедійними скетчами та демонстраціями продуктів

Нішеві естетичні спільноти, такі як "cottagecore", "dark academia" та "goblincore", набули популярності, а користувачі обмінюються фотографіями та відео, що відображають ці специфічні візуальні стилі та пов'язані з ними способи життя.

Аудиторія продовжувала тяжіти до творців контенту і брендів, які представляли себе автентично і приймали недосконалості, сприяючи встановленню справжніх зв'язків і створенню близьких переживань.

Функції покупки в реальному часі ще більше інтегрувались, що дозволило брендам і творцям проводити живі шопінг-події та взаємодіяти з потенційними клієнтами в реальному часі. Платформа продовжувала підтримувати авторів і можливості монетизації, сприяючи зростанню економіки авторів, де користувачі використовують свої таланти і навички для побудови онлайн-бізнесу.

Найбільш вподобані публікації

 • Фотографія Ліонеля Мессі, який піднімає трофей Чемпіонату світу з футболу після перемоги Аргентини у фіналі над Францією, набрала приголомшливі 75,77 мільйона вподобань
 • Фотографія Кайлі Дженнер, яка тримає руку свого новонародженого сина Wolf, отримала 37,7 мільйонів лайків
кендал дженер

Інстаграм у 2023-2024

Продовження домінування Reels. Короткометражний відеоконтент у форматі роликів залишається основним рушієм залучення: танцювальні змагання, навчальні посібники, огляди продуктів і комедійні скетчі.
Instagram впроваджує та експериментує з новими функціями зі штучним інтелектом, такими як перетворення тексту в зображення та інструменти для створення персоналізованого контенту. Ці функції мають на меті покращити користувацький досвід і запропонувати нові творчі можливості.
Функції онлайн-покупок розвиваються, забезпечуючи більш інтерактивний досвід. Бренди та творці використовують ці функції, щоб демонструвати продукти, відповідати на запитання в режимі реального часу та спілкуватися з потенційними клієнтами.

Instagram зосереджується на тому, щоб зробити платформу більш доступною за допомогою таких функцій, як автоматичні підписи та альтернативні текстові описи для зображень. Це дозволяє ширшому колу користувачів брати участь і взаємодіяти з контентом.

Сьогодні Інстаграм - це не просто мережа, де люди діляться своїм життям, а цілий міні світ, де ти можеш надихнутись, "піти" на шопінг, навчити та навчитись чомусь. Звісно, без вкладень сьогодні в Інстаграмі дуже важко розвинутись, проте як ми можемо слідкувати, тенденція на автентичність зростала і сьогодні дуже важливо бути автентичним брендом, зі своєю історією, цінностями та власним поглядом на соціальне життя.

Короткий підсумок:

Розвиток Інстаграм

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього