Бренд, який не слідує, а створює тренди. Кеті Сохо — від інста магазину до 9 мережевих точок по всій Україні. В чому секрет успіху і що сталось з Марічкою? Розбираємось
Про бренд і власницю KatySoho
Знаємо, що з появою у відео Марічки — багато думали, що саме вона власниця бренду. Проте це не так. Засновницею, натхненною ідейницею та справжнім тім лідом бренду є Тємнікова Катерина, яка започаткувала Кеті Сохо у далекому 2017 році. (так, вже цілих 8 років).
Почалось все з декількох рюкзаків, які продались буквально за 5 днів, а трішки пізніше з 700 інвестованих гривень на закупку товару. Час йшов, бренд розвивався і вже з 2022 року вони почали створювати сумки власного виробництва, за спиною більше 50 тисяч задоволених клієнтів і 9 відкритих магазинів у 8 містах України (у Рівному, Львові, Луцьку, Тернополі, Києві, Хмельницькому, Чернівцях та Вінниці)
Кеті Сохо — це насамперед бренд сумок, проте сьогодні він пропонує широкий вибір:
- Сумок
- Рюкзаків
- Гаманців
- Аксесуарів (окуляри, головні убори, прикраси, косметички, органайзери)
- Одягу

Як Кеті Сохо маштабувались?
Не секрет, що бренд демонструє вражаюче масштабування. Все це завдяки поєднанню стратегічного розширення, активної присутності в соціальних мережах та розвитку власного виробництва.
Кaty Soho активно використовують соціальні мережі для просування. Зокрема, Інстаграм, TikTok, а нещодавно і YouTube.
В Тік Ток бренд має понад 600 тис підписників — що є рекордно багато для комерційного акаунту. Чому так сталось? І ні, це не магія, а дуже добре продумана стратегія і постійна систематична робота над контентом, яку почала робити сама власниця багато років тому, показуючи сумки на собі та доповнюючи їх до різних образів. Сьогодні це:
- створення власних вірусних трендів, таких як фраза "Ходи, ходи"
- показ закулісного життя бренду, що створює емоційний зв'язок з аудиторією
- використання харизматичних ведучих та бренд амбасадорів, які стають обличчям бренду
Потрапити в свою цільову і створювати для неї контент = +1000% до успіху
Це і зробили Katy Soho. Бренд здобув популярність серед молодої аудиторії, зокрема серед поколінь Z та Alpha. Це стало можливим завдяки ефективному використанню соціальних мереж, створенню вірусного контенту та активному залученню користувачів. Наприклад, фраза "Ходи…” стала соціальним феноменом, що сприяло органічному зростанню впізнаваності бренду.
Хтось говорить, що на відкриття магазинів приходять лише діти і це дуже не вигідно і навіть не правильно. Але давайте подивимось на це з іншої сторони:
- молодша аудиторія активно слідкує за модними тенденціями та швидко адаптується до нових брендів. Залучення цієї групи дозволяє бренду залишатися актуальним та в тренді.
- залучення молодої аудиторії створює потенціал для формування лояльних клієнтів на довгі роки. Як зазначено, покоління Z та Alpha прагнуть до автентичності та соціальної відповідальності брендів. Бренди, які відповідають цим вимогам, можуть розраховувати на довготривалі відносини з клієнтами.
- молодша аудиторія схильна до швидких змін та нововведень. Бренд, який орієнтується на цю групу, змушений постійно інновувати та адаптуватися до змінюваних умов ринку.
- і давайте не забувати про таку цільову як “ті, хто впливає на рішення, навіть якщо не платять.” — і це діти. Саме вони спонукають батьків витрачати кошти на речі, які дуже хочуть. І якщо тим більше ціна помірна (а в Кеті Сохо товари середньої цінової категорії) батьки здійснюють покупку = задоволена дитина і бренд отримав повернення інвестицій.
Чи є недоліки такої стратегії?
Є і їх є декілька.
- фокус на молодій аудиторії може призвести до надмірної орієнтації на короткострокові тренди, що може вплинути на стабільність бренду в довгостроковій перспективі. (але як ми бачимо з активності відкриття магазинів наразі це бренду не загрожує)
- молоді споживачі можуть мати обмежений бюджет, що може обмежити їхню купівельну спроможність.
- прагнення до залучення молодої аудиторії може призвести до втрати автентичності бренду, якщо його цінності та повідомлення не будуть чітко визначені.
Тому орієнтація на молоду аудиторію — це стратегічно вигідно для бренду Katy Soho, оскільки це дозволяє залишатися актуальним, інноваційним та формувати лояльну клієнтську базу.
Інвестування в контент
Коли у вас товарний бренд ви повинні розуміти, що зйомки і контент для вас будуть постійними супутниками. І відмова по типу “запостимо щось просте” може призвести до зниження активності або залучення аудиторії.
Сьогодні як ніколи потрібно інвестувати в контент. Адже він потім може окупитись в декілька раз. Це і сталось Кеті Сохо
Щодня в Тік Ток ми бачимо нові відео від бренду (навіть не одне). Щодня вони дивують новими сценаріями, ідеями та трендами.
Більше того, відео ставали вірусними завдяки одній хорошій стратегії — розважальному контенту, де в головних ролях покупець та продавець. Це стало успішним, адже це наше життя і ситуації бувають справжніми, життєвими, видуманими, гіперболізованими — проте це так чи інакше впливає на ріст сторінки та прихід нових покупців
Обрати бренд-амбасадора: виграти чи програти? Що сталось з Марічкою
Про це говорять всі. Буквально всі в Тік Ток, хто має те чи інше відношення до блогерів, брендів та розвитку бізнесу
Марічка пішла — бренд приречений.
Чому так сталось і чи насправді все так погано? Давайте по-порядку.
Хто такий бренд-амбасадор?
Бренд-амбасадор — це особа, яка представляє та просуває бренд, сприяючи підвищенню його впізнаваності та довіри серед цільової аудиторії. Відмінною рисою амбасадора є щирий інтерес до продуктів чи послуг бренду, що дозволяє створити автентичний та емоційно заряджений контент. Амбасадор не має права співпрацювати з іншими бізнесами на час роботи з обраним брендом і стає обличчям компанії.
Так сталось і з Марічкою. Півтора роки тому вона зʼявилась у відео Кеті Сохо і майже відразу привернула увагу своєю харизмою і вмінням працювати на камеру. А створення славнозвісного тренду “Ходи”, де вона безспосередньо зʼявляється, взагалі створив фурор серед української тік ток аудиторії.
Марічка зростала як особистість і блогер, KatySoho зростали через хорошу активність та любов до бренд амбасадора. Здається, ситуація мала б бути win-win. Але щось пішло не так
Люди в коментарях останні тижні просто закидали питаннями бренд — а де ж Марічка? І Катерина (та що власниця) зняла про це відео, де розповіла, що Марічка більше не працює з ними команді
Власниця поділилась, що це було рішення Марічки, піти з компанії та починати розвиток власного бренду (адже за рахунок шаленої активності від аудиторії KatySoho вона стала доволі популярна і вже має хороший старт). Катерина подякувала за співпрацю, за результати, які вона допомогла досягнути і сказала, що вони рухаються далі, але вже кожен своєю дорогою
Пізніше Марічка теж записала відео, початок якого доволі провокативний, тому багато хто зробив свій висновок, що вони розійшлись зовсім не мирно, а навпаки. У відео Марічка теж розповідає, що це кінець співпраці і що вона готова до чогось нового, але вже як повноцінний блогер.
Помилка власниці бренду чи стратегія, яка привела до успіху?
Якщо поглянути на коментарі до відео Кеті Сохо і Марічки ви побачите, що люди розділились на такі сторони:
- засудження бренду, через те, що пішла Марічка (що доволі дивно)
- засудження самої Катерини, що вона прийняла на роботу Марічку
- погрози відписатись від бренду, якщо не повернуть Марічку
- захист Катерини і думки, наскільки вона колись зробила правильний вибір

Давайте по порядку.
"Засудження бренду, через те, що пішла Марічка і погрози відписатись". Це доволі дивні коментарі і навіть дещо не аргументовані (окрім того, що пишуть "нема Марічки - дивитись не буду"). Видно, що здебільшого це роблять діти у віці до 18 років, які прямо таки фанатіли від неї і скоріше за все перейшли на її особисту сторінку. Який з цього можна зробити висновок? Лише одне - важливість ретельного підбору амбасадорів бренду та врахування громадських настроїв і цільової аудиторії. Адже якщо про це не подумати - може вийти доволі не приємна ситуація
"Засудження самої Катерини, що вона прийняла на роботу Марічку". Давайте відверто: чи задумувалась і знала тоді Катя, що все обернеться саме таким чином? Чи думала вона, що з приходом Марічки бренд зросте на декілька тисяч людей, у нього зʼявиться своя база фанатів (нехай навіть молодих) і що після розірвання контракту на бренд виллється стільки негативних коментарів? (які до слова так чи інакше підвищують охоплення). Думаємо ні. Тому засуджувати її за цей вчинок точно не варто.
Що варто, так це продумати всі ці моменти і взяти бренд за приклад, якщо буде така потреба найняти людину, яка постійно фігуруватиме у ваших відео.
Доречі, Марічка говорила, що зараз вона активно шукає класні співпраці і відкрита до нового, та чи не повпливає на неї негативно також дана ситуація? Адже маркетологи чи власники брендів вже можуть взяти цю ситуацію на озброєння і дещо делікатніше обговорювати умови співпраці.
"Захист Катерини і думки, наскільки вона колись зробила правильний вибір". І це дуже вдалі думки, оскільки Катя справді зробила чудовий вибір в сторону Марічки і допомогла своєму бренду зрости в декілька раз (відкриття магазинів, нові підписники та продажі говорять самі за себе)
Отже, KatySoho - це справжній феномен E-commerce бренду на українському ринку.
І це не про те, коли "пощастило", а про титанічну роботу, інвестиції і стратегію, яка продовжує працювати на бренд і давати ще крутіші результати.