Діджитал-маркетолог – це фахівець, який займається розробкою та впровадженням маркетингових стратегій та кампаній в інтернеті.
Що таке чорний піар?
Виключно, аби нагадати, що чорний піар — це вид публічної діяльності, спрямованої на дискредитацію певної особи, компанії чи бренду з метою завдати їм шкоди, поширюючи негативну або неправдиву інформацію. Такий метод використовує маніпуляції, брехню або перебільшення для створення негативного образу, часто без підтвердження фактами.
Основні методи чорного піару можуть включати:
- Поширення негативних чуток.
- Публікацію компрометуючої або неправдивої інформації.
- Використання соцмереж для провокативних коментарів та маніпуляцій.
А тепер давайте далі.
Колаборація: Квіткова та Клавдія Петрівна
Нещодавно у соц мережах вийшло спільне відео блогерки Квіткової та співачки Клавдії Петрівни, де вони у вигляді пісні, закликають людей звернути увагу на український фонд Arm Women Now, який збирає кошти на допомогу жінкам-захисницям, а саме на зимову форму.
Що ми бачимо у коментарях
Я не хочу тут підіймати бурю або говорити, що хтось правий або ні. Я скажу так: сьогодні стало дуже важко закривати збори і про це говорять всі. І це також зрозуміло, адже люди втомились і не лише від того, що не видно кінця цій війні, а й реально від фінансового становища
Проте! Ми не зможемо виграти цю війну, якщо і надалі будемо хейтити своїх же, якщо надалі будемо кидатись камінням в сторону одне одного, особливо, якщо хтось проявляє якусь ініціативу.
У хейтерських коментарях я погоджуюсь лише з тим, що окрім зимової форми важливо також допомагати і збирати на військову техніку, без якої наші захисники не зможуть рухатись далі і боронити нашу землю
Але ж, ці збори також є! І замість того, аби витрачати час на написання цього комента або переглядати відео людей, які вам не довподоби — просто підіть і задонатьте на інший збір. Це буде мати більше користі, ніж ваше “каміння” в сторону людей, які намагаються привернути увагу
Інша сторона коментарів, звісно, більш позитивна, що не може не радувати
Збір на зимову форму — це також важливо. Лише уявіть, що у військових є необхідні дрони або техніка, проте на вулиці (у полі) люті морози, вітри. Чи зможуть вони ефективно працювати з цією технікою?
Креатив та благодійність: приклад Маша Єфросиніна та Дорофеєва
Сьогодні не має “важливо” і “не важливо”, якщо мова йде про збори або допомогу військовим. Якщо цей запит є і якщо він є з передових позицій — значить це важливо.
Є різна ступінь важливості, є різні пріоритети, проте говорити “це не допоможе врятувати життя”… трохи не та фраза.
Нещодавно я була на конференції Digital Talks і однією зі спікерок була Маша Єфросиніна. Її виступ був до мурах, проте хочу коротко поділитись її історією і донести, що креатив для висвітлення важливих та благодійних подій — це не “крінж”, а необхідність
До слова, ця конференція також була з благодійною ціллю — зібрати на FPV дрони. На ній були присутні відомі блогери та діджитал спеціалісти. Одні скажуть “класна подія”, а інші “знову піар на зборах”.
Повертаємось до Маші, всі ми знаємо як вона залучена до благодійсності та зборів. І вона розповіла, як вперше організувала захід у Києві, який був націлений зібрати певну суму коштів. Проте замість тисячі людей на захід прийшло декілька сотень.
Замість того, аби здатись — вона почала запрошувати на свої благодійні заходи різних українських зірок, аби привернути увагу, поширити таким чином інформацію про збір і водночас заохотити людей прийти та окрім доброї справи, подивитись на виступ улюблених виконавців
Ще один приклад — минулорічне відео від Дорофеєва, Лебіга, Кириленко, Едгар та Dobryva music.
Цим відео вони так само привернули увагу до збору, де метою було зібрати 1 мільйон на fpv дрони. Як висновок: зібрали дуже швидко і навіть поставили іншу мету — зібрати на 100 дронів
Що писали люди в коментарях:
Звісно, без позитивного фідбеку не обійшлося також. Проте… це ще раз доводить наскільки одна частина робить все, аби допомогти, привернути увагу і бути готовим прийняти хейт, десь поділитись своєю думкою, навіть якщо вона не така як у всіх — а інші своїх же закидують камінням і далі продовжують сидіти перед своїми екранами в очікуванні, що “воно саме все пройде”
Висновок такий: будь ласка, давайте не робити і не шукати ворогів серед своїх же
Ви ніколи не знаєте, що стоїть за тим чи іншим відео, як реагують люди або наскільки реально той збір потрібно закрити (навіть якщо для когось він вважається не таким вже і важливим)
Я не виправдовую блогерів або відомих людей за ту чи іншу поведінку, слова чи події - але! Якщо вони не типовими способами привертають нашу увагу до важливого - це добре! Можливо хтось хоче допомогти, але не знає куди краще або не може перевірити чи той збір є безпечним - такі креативні підходить допомагають виділитись серед банерної сліпоти, яка є в нас всіх через величезний наплив реклами щодня.
До слова, банерна сліпота - це явище, коли люди ігнорують рекламні банери, оголошення або інші дописи в інтернеті чи на вулиці. Навіть якщо банер помітний, користувачі підсвідомо пропускають його через попередній досвід з онлайн-рекламою або через фокус на конкретному контенті сторінки.
Маркетинг, креатив та нормальний PR — все це сьогодні допомагає висвітлювати важливі речі, закривати збори, робити донати, що тим самим допомагає нашій країни стояти у цей не легкий період