Назад
Журнал

Маркетингова агенція: чи варто починати

Багато маркетологів хочуть бути максимально не залежні від годин, роботи та локації. Тож вони не лише обирають віддалену роботу, а й створюють власну маркетингову агенцію

Агенції
Агенції
Маркетингова агенція: чи варто починати
Вікторія Шиманська

Вікторія Шиманська

Дата
24/2/2024
Тривалість
7 хв

Ця стаття буде дуже суб’єктива і тут буде багато власного досвіду та думок. Тож давайте вже розпочнемо

Я власниця маркетингової агенції вже 3 рік. І більшість, хто чує “власниця” гадають, ото клас, маєш повно вільного часу, грошей та клієнтів. Але ті, хто мають власний бізнес, реагують зовсім по - іншому, адже розуміють всі негативні сторони “роботи на себе”

Чи варто у 2024 відкривати свою агенцію?

маркетингова агенція

На попередньому малюнку ви можете бачити, як я бачу ринок маркетингових агенцій сьогодні. Він заповнений на 90 відсотків. Клієнти обирають між “старими” агенціями, новими, дорогими та дешевшими. І вибрати інколи буває дуже важко, адже всі пропонують свої “плюшки” і вносять погляди на розвиток бізнесу. Якщо ви хочете розпочати власну справу (агенцію) — будьте готові опинитись десь там, де залишилось дуже мало місця. А коли визначите свої напрямки і цінову категорію — ви опинитесь вже конкретно між своїми прямими конкурентами.

Запам’ятайте це, якщо ви готові до кроку відкриття агенції:

  • фінансовий капітал у вас повинен бути серйозний (більше 2000-3000 тис дол). Вам доведеться вкладатись в рекламу, створення контенту, сайт, PR, наймати людей тощо.
  • будьте готові виходити в конкретний нуль і платити ЗП собі в саму останню чергу (тому що ви спершу повинні заплатити вашим працівника, а тоді що лишиться — ваше. І його розділіть наполовину, тому що доведеться оплачувати рекламу, хостинг. платні інструменти для роботи тощо
  • якщо ви маєте знайомих які взяли у вас послуги і радять іншим — так розвиватись в рази легше. Сарафанка працює найкраще і ніяка реклама не принесе вам стільки результату як поради знайомих та клієнтів.
  • якщо є можливість — ходіть на офлайн заходи і реально не бійтесь заговорити. Моя помилка колись була і тому, що я відвідуючи заходи, не спілкувалась з потенційними партнерами та клієнтами, тому що банально боялась. І в мене є сила в цьому зізнатись, тому що це моя помилка, яку я не хочу повторювати і вам не раджу. Вас ніхто не засудить за знайомство і що ви залишите свої контакти/візитку.
  • починайте робити SEO вашого сайту чим раніше. Якщо ви за ключовими будете на вигідних позиціях в гугл — ви зможете бути першими поміченими вашими клієнтами. А це збільшує шанси на те, що до вас напишуть. І з досвіду — SEO та беклінки — це одне з найдорожчих, у що вам потрібно буде вкладати
маркетингова агенція
  • систематично ведіть свої соц мережі. Часто агенції просто забивають на свою сторінку, тому що банально нема часу її вести. Але це помилка. У вас повинен бути хоча б раз на 3 дні пост і так само сторіс. Так клієнти будуть бачити гарну, наповнену сторінку, яка професійно ведеться (а додайте туди ще кейси і взагалі будете круті). Можливо не всі оцінюють “по одежці”, тобто по наповненню сторінки, але воно має вагоме значення
  • не забувайте про PR. Статті, подкасти, відео, банери — все це підіймає вашу впізнаваність. Звісно, такий маркетинг не відразу і не так якісно можна оцінити, але це все так чи інакше працює. Тому нехтувати таким не варто
  • аналізуйте ваших прямих конкурентів і намагайтесь йти своїм шляхом. Можливо хтось класно просуває HoReCa, хтось профі в туризмі, а ви добре знаєте як працювати з особистими брендами. Знайдіть свої сильні сторони і звузьте ваші послуги до тих, які ви робите найкраще і на які є найбільший попит (якщо у вас найбільше беруть SMM, ви можете викреслити SEO з послуг, а зосередитись саме на SMM)

Як створити маркетингову агенцію, щоб не злити кошти?

Зосередьтеся на своїх сильних сторонах і ніші

Замість того, щоб пропонувати широкий спектр послуг, визначте свою специфічну експертизу та орієнтуйтеся на нішевий ринок. Це дозволить вам зосередити свої ресурси і залучити клієнтів, які цінують ваші унікальні навички. Використовуйте наявну мережу та зв'язки, щоб знайти перших клієнтів. Почніть з фрілансу або партнерства, перш ніж інвестувати в повноцінну агентську структуру.

Оптимізуйте свої операційні процеси:

Автоматизуйте завдання, де це можливо, щоб заощадити час і ресурси. Ви не зможете ефективно розвивати бізнес, якщо будете копірайтером, сейлом, маркетологом одночасно. Впроваджуйте віддалену роботу, щоб зменшити накладні витрати, наприклад, на офісні приміщення.

маркетолог

Застосовуйте ощадливий та гнучкий підхід:

Будьте готові адаптувати свою бізнес-модель та пропозиції відповідно до потреб клієнтів та ринкових тенденцій. Починайте з малого і поступово масштабуйтеся, коли наберетеся сил і досвіду. Будьте креативними та знаходьте нестандартні рішення до тієї чи іншої проблеми.

Хоча економічна ефективність є важливою, віддавайте перевагу якості та задоволенню потреб клієнтів.

Зрізаючи кути, ви можете зашкодити своїй репутації та перешкодити довгостроковому зростанню. Інвестуйте в розвиток навичок та досвіду вашої команди, оскільки це, зрештою, буде вашим найціннішим активом.

Відстежуйте свої результати та приймайте рішення на основі даних, щоб оптимізувати маркетингові зусилля та максимізувати рентабельність інвестицій.

Зосередившись на своїй ніші, використовуючи економічно ефективні інструменти та оптимізуючи процеси, ви зможете створити стійку маркетингову агенцію, яка надаватиме клієнтам цінність, залишаючись при цьому фінансово відповідальною.

Пам'ятайте, що головне - знайти правильний баланс між економічною ефективністю та якістю послуг.

І остання порада від мене: хочете — спробуйте! Краще перевірити вашу теорію та надії, ніж потім шкодувати, що так і не наважились

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього