Назад
Журнал

Мультиканальність: Алла Малишко про генерування ідей для контенту на 6 платформах

Мультиканальність: за чи проти? Сьогодні ми дізнаємось думку людини щодо цього, яка вже декілька років розвиває свої соц мережі і навчає інших постійному генеруванні якісного та цікавого контенту. Алла Малишко: блогер, контент - мейкер, спікер і людина, яка не перестає розвиватись і надихати інших на створення контенту

Інтерв'ю
Інтерв'ю
Мультиканальність: Алла Малишко про генерування ідей для контенту на 6 платформах
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
7/11/2024
Тривалість
8 хв

Алло, розкажіть, як ви дійшли до створення свого блогу і розуміння, що хочете транслювати свої думки на широку аудиторію? З чого все почалось

Насправді мій шлях у блогінгу розпочався наприкінці 2019 року, коли я працювала помічницею адвоката. Тоді я ще не думала, що блог стане для мене основною роботою та джерелом більшої частини мого доходу. Думаю, це також зіграло важливу роль — я не мала високих очікувань, моєю метою було просто почати. Вважаю, що саме в цьому зараз проблема більшості новачків — вони одразу ставлять собі масштабні цілі, не даючи права на помилку.

У 2019 році мій блог складався з гарних фотографій і коротких оновлень з життя, на кшталт: “Поїхала до мами”, “Ой, подивіться, яке гарне озеро” і все таке. Але навіть на такий простий контент почала приходити аудиторія (тоді ще була доступна така роскіш). Потім я почала цікавитися маркетингом і паралельно з основною роботою проходила свій перший курс із SMM.До речі, моїм першим клієнтом у просуванні став адвокат, у якої я тоді працювала. У той момент я зрозуміла, що маркетинг мені ближчий, ніж юридична діяльність, і я повноцінно перейшла в цю сферу. Тоді я влаштувалася в міжнародну компанію на позицію SMM-спеціаліста та ще активніше почала вести блог.

Потім я почала брати додаткові проєкти на фріланс, а перших клієнтів я  знайшла саме через блог. Моя вам порада — не недооцінюйте маленьку аудиторію, не думайте, що друзі та знайомі нічого у вас не куплять, і що ця аудиторія буде баластом, який “збиває алгоритми”. У моєму випадку більша частина перших замовлень на фрилансі була саме від знайомих, які зацікавилися моїми послугами, купили їх, а потім ще й порекомендували мене іншим. Ось так, маленькими кроками я прийшла туди, де я є. Маючи понад 2,5 роки досвіду роботи в міжнародних компаніях на позиціях SMM-specialist та Lead-generation specialist, 1,5 року на фрілансі, і до наявності власної екосистеми digital-продуктів з монетизацією в понад 117к$/рік

просування блогу

Сьогодні є дуже багато особистих блогів, які навчають і транслюють ту чи іншу тематику. Чому саме мультиканальність? Як ви зрозуміли, що це “ваша” тема?

Скажу так: все приходить шляхом проб і помилок. Я стала мультиканальним блогером абсолютно випадково. Мені стало затісно в Instagram, і я захотіла створити власне ком'юніті. Так виникла ідея запустити телеграм-канал — і зараз у ньому вже понад 26 000 учасників. Потім я захотіла мати глибший зв'язок з аудиторією, і в результаті запустила свій подкаст, який вже має понад 100 000 прослуховувань і дуже відгукнувся моїм підписникам.

Звісно, повна концепція мультиканального блогінгу не сформувалася одразу. Я просто почала аналізувати свої показники, взаємодію з людьми, кількість згадувань мого профілю в сторіс і зрозуміла: що більше точок контакту з аудиторією я мала, то кращий був результат. На одних платформах я програвала конкуренцію, а на інших, навпаки, ставала лідером.

Лише згодом у моїй голові склався повний образ мультиканального блогінгу, де кожна одиниця контенту працює на мене і приносить монетизацію. Лише тоді я почала відкрито про це говорити й, як доказ, показувати цифри монетизації своїх проєктів, а також повідомлення від аудиторії про те, як мій контент впливав на них навіть без моєї активної участі. Спочатку вони потрапляли на відео в TikTok, потім переходили в Telegram, читали мої пости, слухали подкаст і зрештою робили покупку, навіть не чекаючи прогріву в сторіс.Мабуть, це і є найкращий доказ: мультиканальність працює.

алла малишко

Якщо говорити про мультиканальність, які ваші улюблені платформи для розвитку і чому? А які потребують більше часу та інвестицій аби якісно розвинутись?

Насправді, у мене немає улюблених платформ. Кожна соціальна мережа відіграє важливу стратегічну роль у моїй екосистемі блогу. Тут у мене повністтю комплексний підхід.

Наприклад, найкраща платформа для залучення нової аудиторії — TikTok, оскільки він забезпечує великий обсяг органічного безкоштовного трафіку, чого не дає Instagram (нажаль!!!). А для збільшення лояльності найкраще підходять Telegram та подкасти, адже там у мене є активне ком’юніті та глибший рівень взаємодії. Якщо ж обирати фаворита за суб’єктивними відчуттями, то це, безперечно, Telegram. Я помітила, що люди охоче виходять там на зв’язок, діляться своїми проблемами, ставлять запитання, шукають порад. Мені дуже подобається ця особлива атмосфера, яку важко досягти простим спілкуванням у коментарях.

Чи необхідно та ефективно для всіх брендів, незалежно від ніші, бути присутнім на багатьох платформах? Як бренду обрати “свої”, найефективніші платформи для просування?

Тут я знову буду говорити про стратегію. Дивіться, ми точно не обираємо платформи за принципом «А давайте тепер будемо в TikTok?». Усе має починатися з конкретних завдань, які ставить перед собою бренд. Наприклад, якщо бренду бракує впізнаваності, то стратегія повинна бути орієнтована на платформи, які принесуть максимум органічного трафіку, — це Instagram і TikTok. Немає сенсу йти в Telegram, оскільки там немає стрічки рекомендацій і органічної видачі відповідно. Pinterest також не підходить, бо на перші результати там доведеться чекати близько двох місяців.

Якщо ж ви експерт, і ваше завдання — утримувати аудиторію та підвищувати її лояльність, я б рекомендувала розглянути YouTube або подкасти. На цих платформах увага аудиторії утримується значно довше, ніж дві хвилини, що дозволяє краще розкрити свої цінності, підхід і процес роботи. Думаю, ви помітили, що останнім часом кількість нових проєктів від експертів на цих платформах значно зросла.

Отже, підсумовуючи, бренду не потрібно бути присутнім на багатьох платформах. Перш за все слід провести аудит бренду і визначити, де є слабкі місця. І вже тримаючи це завдання в голові, підбирати платформи. Є бізнеси, які досягають фантастичних результатів лише на двох платформах, і цього цілком достатньо для виконання їхніх KPI.

контент мейкер

Які, на вашу думку, є недооцінені платформи в Україні або ті, про які більшість українських брендів навіть не задумувались як про ще один шлях комунікації і знаходженні своєї ЦА?

Мені здається, що таких платформ немає. Насправді я оцінюю маркетинг українського бізнесу на досить високому рівні — багато брендів знаходять контакт з аудиторією на різних платформах.

Можу дати специфічну пораду: якщо ви — бренд одягу і продаєте товари клієнтам по всьому світу, рекомендую звернути увагу на Pinterest. Там можна охопити іноземну аудиторію, і платформа добре працює для просування схожих товарів. А експертам у сфері ІТ або кар’єрного розвитку раджу звернути увагу на LinkedIn, адже там зосереджена їхня цільова аудиторія. Наприклад, мій хлопець, автор курсу з технічних навичок для менеджерів, під час останнього запуску зробив акцент саме на LinkedIn. Це дало чудові результати в заявках на курс.

В інстаграм нові публікації у вас зʼявляються не дуже часто. Систематичність (в створенні контенту зокрема) – це запорука успіху? І які на вашу думку є основні критерії у веденні особистого блогу для його монетизації та масштабування?

Так, системність — це запорука успіху. Але, відверто кажучи, системність буває різною. Я створюю не надто багато контенту, проте кожен мій рілс, подкаст або пост у Telegram приносить вагомий результат у вигляді нової аудиторії та монетизації моїх послуг.

Робити контент щодня — це також системність. Наприклад, зараз часто можна побачити челенджі на кшталт «Рілс щодня». Аналізуючи такі блоги, я помічаю, що результативність такої активності часто не відповідає витраченому на неї часу. Я ж роблю акцент на якості й правильній роботі з платформами. Наприклад, коли я неактивна в Instagram, я можу бути присутньою у Telegram. Часто у мене немає часу на структуризацію думок під формат сторіз/постів/рілз, тому я надаю перевагу текстам у себе в каналі. Це своєрідна стратегія win-win: я не змушую себе, але і залишаюся в контакті з аудиторією. Насправді зараз багато платформ адаптували свої алгоритми з акцентом на якість контенту. TikTok, наприклад, підіймає в стрічці популярні старі відео — це свідчить про те, що системність + якість = результат.

Можна з’являтися в сторіс двічі на тиждень і робити один рілс на тиждень, при цьому мати інші канали комунікації, де ви витрачаєте менше ресурсів на створення контенту. Я вважаю, що це принесе вам більше стратегічного результату, ніж щоденний постінг.

просування рілс

Якщо у людини виникає бажання бути присутньою на 4-5 платформах – чи потрібно для кожної з них створювати унікальний контент?

Не завжди, але є нюанси. Я допускаю дублювання контенту між Instagram і TikTok, проте і тут слід бути уважними, адже не всі формати однаково ефективно працюють на цих платформах. Наприклад, формат «Читай опис» не підходить для TikTok, оскільки поведінка користувачів не орієнтована на перегляд підпису під відео. Естетичні рілси з атмосферною музикою, швидше за все, також не дадуть результату. Це потрібно враховувати. Проте життєві та експертні відео в TikTok заходять добре.

Що стосується Інстаграму та Телеграм — то тут дублікат контенту я не дуже вітаю, бо аудиторія там часто перетинається, і читати однакову інформацію двічі не надто цікаво. Я б радила використовувати підхід «продовження думки». Наприклад, у сторіс ви розповідаєте про результати запуску, а в Telegram показуєте «закулісся» й ділитесь інсайтами та факапами. У такому форматі це працює набагато краще.Контент із YouTube можна нарізати на частинки для рілсів і тіктоків, або навіть підключити автоматизацію за ключовими словами, щоб вибудувати повноцінну воронку. На моєму курсі з мультиканальності є окрема 40-хвилинна лекція про оборот контенту — про те, як за допомогою різних механік створити 5–6 повноцінних одиниць контенту з однієї ідеї. Це допомагає створити системний та структурований блог з чіткою стратегією роботи над контентом. Тож так, 100% існують варіанти, які не вимагають постійного вигадування чогось нового

Сьогодні унікальність, своє УТП, є запорукою якісного розвитку бренду. Всі хочуть виділитись серед конкурентів та завоювати любов в аудиторії. Тож питання, яке точно цікавить усіх діджитал спеціалістів: як генерувати цікавий та креативний контент?

Це дуже цікаве питання. Тут я хочу поговорити про надивленість, але не ту, до якої ми звикли. Щоб генерувати свіжі й креативні ідеї, важливо виходити за межі стандартного аналізу. Останнім часом я більше купую продукти на американському ринку й один із своїх акаунтів у TikTok налаштувала під англомовну видачу, щоб стежити за закордонними креаторами. Це дозволяє мені знаходити багато нових форматів для відео та цікавих підходів до подачі своїх продуктів.

Часто в нашій сфері прийнято аналізувати лише найближче коло — тих, хто працює в ніші та потрапляє в рекомендації, а також великих гравців. Як наслідок, ми підсвідомо починаємо повторювати один одного, обмежуючи розвиток нових ідей (ось така халепа, таке було й зі мною).Зараз я обираю дивитися на креаторів із різних країн, що дає мені доступ до величезного поля нових ідей. Думаю, це відчувають і мої студенти, оскільки часто кажуть, що ще не зустрічали подібної подачі інформації чи формату продуктів на українському ринку.Тому раджу аналізувати якомога ширше коло контенту з різних ніш та країн. І пам’ятайте: щоб привнести щось нове у свою сферу, шукайте ідеї за її межами

малишко блог

Алло, на вашу думку, чи можна навчитись креативному баченню для генерації контенту? Якщо так: які інструменти та практики використовувати для цього?

Цьому можна навчитися на 100%! По-перше, рекомендую оточити себе людьми, які також прагнуть розвиватися і вносити щось нове у свою сферу — тими, хто хоче бути новаторами й революціонерами. Багато хто про це забуває, хоча це надзвичайно цінно. Одна голова добре, а дві-три — ще краще! Іноді буває, що ідей зовсім немає, але мої друзі можуть накинути кілька думок, і з цього починається творчий процес, який завершується сценарієм для відео.

Спробуйте додати новизну у повсякденне життя. Якщо ваша рутина — це просто перехід з кімнати в кімнату з перервами на серіал, то звідки взятися цікавим ідеям? Для творчості потрібне "паливо": нові хобі, якісний нетворкінг і спорт — ось критерій успіху багатьох блогерів (я серйозно).Шукайте ідеї у власному житті, і вони точно не повторяться з іншими експертами. Я, наприклад, маю систему, за якою розділяю свій досвід на категорії, як-от: Mistakes (помилки), Lessons Learned (вивчені уроки), Tools (інструменти, що допомогли мені щось зробити). Кожна з цих категорій — основа для контенту; достатньо продумати подачу, і, повірте, класний сценарій, подкаст чи пост в ТГ вам гарантовано!Плюс, надивленність від різних авторів, про це було більше у минуломи питанні.

Ваші топ порад аби не вигоріти і якісно створювати контент, для тих, хто хоче бути присутнім і монетизуватись на багатьох платформах?

Перш за все, завжди детально аналізуйте наявну ситуацію у блозі/бізнесі. Важливо знати, що саме у стратегії потребує покращення — впізнаваність, лояльність, продажі тощо. Моя порада, не спирайтесь на “чуйку”, орієнтуйтеся на реальні дані. І вже за результатами цього аналізу можна підбирати платформи та формувати перший список ідей для контенту.

Кожна ідея повинна пройти первинну перевірку питанням: “Що я хочу показати, якщо це опублікую?” Якщо вам важко відповісти на це питання, можливо, ідею варто доопрацювати, щоб вона мала більш чіткий сенс.

— Щоб не вигоріти вам потрібно тримати в голові один принцип “Я роблю контент не через насилля, а через зусилля”. Зусилля — це більше про дисципліну, звичку та ритм. А насилля — це про самоприниження, суцільне порівняння з іншими тощо. Другий варіант був присутній у моєму житті, допомогла терапія з психологом, це найкраща інвестиція у себе і свій блог, повірте.

Це, мабуть, найважливіші поради, які можу дати. Точно не бійтесь проявлятись, і не переживайте якщо щось не виходить в межах Інстаграм, є ще більше 10-ка різних платформ, де ваш голос може бути почутим ще з більшою силою! Повірте, я точно знаю про що кажу.

Інстаграм Алли

Телеграм Алли

може зацікавити

December 6, 2024
Бренди
Бренди
Топ 5 маркетингових кампаній 2024 року

2024 рік подарував безліч яскравих маркетингових кампаній, які стали успішними завдяки сміливим ідеям, актуальним темам і співпраці з популярними особистостями.

Як вибрати CMS: плюси та мінуси популярних платформ

Вибір системи управління контентом (CMS) є важливим кроком у створенні та керуванні веб-сайтом.

Що таке матриця контенту і коли вона необхідна бренду

Сьогодні успіх бренду часто залежить від його здатності стабільно надавати якісний та цікавий контент. Але як зробити так, щоб ваша контент-стратегія залишалася цілеспрямованою, відповідала вашим цілям і резонувала з цільовою аудиторією?