Назад
Журнал

Погода та маркетинг або як сезонність впливає на продажі

Маркетинг - це складний процес, що вимагає врахування безлічі факторів для досягнення успіху. Одним з таких важливих факторів є погода та сезонність.

Маркетинг
Маркетинг
Погода та маркетинг або як сезонність впливає на продажі
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
6/6/2024
Тривалість
7 хв

Чомусь часто про це забувають, проте зміна сезону може мати значний вплив на поведінку споживачів та, відповідно, на результати маркетингових кампаній. Тож хочемо розглянути та нагадати вам такий факт як сезонність, як він впливає на маркетинг і продажі, а також як бізнеси можуть використовувати цю інформацію для оптимізації своїх стратегій.

Як сезонність впливає на продажі?

Поведінка споживачів може змінюватися в залежності від погоди та сезонності. Наприклад, у спекотні літні дні люди схильні витрачати більше часу на відкритому повітрі, що може збільшити попит на певні товари та послуги, такі як прохолодні напої, морозиво, або сонцезахисні засоби. У холодну погоду люди більше часу проводять вдома, що може підвищити продажі домашніх розваг, таких як книги, фільми або навіть електронні пристрої. А ще різного роду пледи, подушки або інші товари для затишку.

Сезонність також грає важливу роль у поведінці клієнтів.

Наприклад, під час зимових свят, таких як Різдво чи Новий Рік, люди схильні більше витрачати на подарунки, декорації та святкові вечірки. Це ж саме стосується до прикладу дня святого Валентина.

Тож подумайте, чи справді реклама або спеціаліст винні в тому, що зараз у вас спад продажів?) Адже це прямо може залежати від сезонності

ант медіа маркетинг

Розглянемо кілька прикладів, як погода впливає на продажі у різних галузях:

  1. Роздрібна торгівля. Магазини одягу часто залежні від сезонності. Взимку продажі теплих курток, шапок та шарфів різко зростають, тоді як влітку попит зміщується до легкого одягу та купальників. Зміна сезонів може також впливати на продажі спортивного обладнання: лижі та сноуборди популярні взимку, тоді як велосипеди та каяки – влітку.
  2. Харчова промисловість. Ресторани та кафе також відчувають вплив сезонності. У холодні місяці збільшується попит на гарячі напої та страви, такі як супи та гарячий шоколад. Влітку ж популярними стають прохолодні напої, морозиво та легкі салати.
  3. Туристична галузь. Сезонність є критично важливою для туристичної індустрії. Літні місяці часто є піковим часом для пляжних курортів та турів на природу, тоді як зимові місяці приваблюють любителів зимових видів спорту до гірськолижних курортів.
  4. Онлайн-продажі. Навіть у сфері електронної комерції сезонність має значення. Наприклад, під час новорічних свят продажі електроніки, іграшок та інших подарунків значно зростають. У літні місяці може збільшитися попит на спортивне спорядження та літній одяг.
маркетинг новини

Як адаптувати маркетингові кампанії до сезонності?

Найперше— це наш контент, рекламні матеріали та пропозиції. В залежності від сезону ми повинні адаптувати все це до певного сезону чи погодних умов. Наприклад, реклама зимового одягу буде більш актуальною восени та взимку, тоді як реклама купальників краще спрацює навесні та влітку. Це банально, можливо навіть очевидно, проте про це забувають.

погода

Ми також можемо використовувати погоду для створення динамічних рекламних кампаній. Наприклад, якщо це ресторан — він може запропонувати знижку на гарячі напої у холодний день, або магазин одягу може зробити акцію на сонцезахисні окуляри під час спеки. Такий підхід не тільки залучає споживачів, але й показує, що компанія розуміє їхні потреби у конкретний момент.

Приклади брендів, які відчувають зміну погоди

Сезонність значно впливає на продажі багатьох брендів у різних галузях. Ось деякі з них:

The North Face

The North Face спеціалізується на виробництві одягу та спорядження для активного відпочинку та екстремальних видів спорту. Їхня продукція включає зимові куртки, пуховики, термобілизну, лижні костюми та інші товари, попит на які значно зростає в холодну пору року. Зимові місяці є піковими для цього бренду, оскільки люди купують теплий одяг та спорядження для гірськолижних курортів та зимових походів.

маркетинг погода

Starbucks

Starbucks відомий своїми сезонними напоями, такими як Pumpkin Spice Latte восени та Peppermint Mocha взимку. Кожного року ці обмежені за часом пропозиції викликають ажіотаж серед клієнтів і значно підвищують продажі. У літні місяці Starbucks також пропонує прохолодні напої, такі як Frappuccino, які стають дуже популярними у спеку.

старбакс

Vans

Vans, відомий своїм взуттям для скейтбордингу, також зазнає сезонних коливань попиту. У літні місяці продажі зростають, оскільки споживачі шукають легке та зручне взуття для активного відпочинку. Vans також випускає спеціальні колекції до початку навчального року, що призводить до зростання продажів наприкінці літа та на початку осені.

погода

Spirit Halloween

Spirit Halloween – це мережа магазинів, що відкривається лише в осінній період перед Хелловіном. Вони продають костюми, декорації та інші тематичні товари. Хоча їхні магазини працюють лише кілька місяців на рік, цей короткий період приносить значну частину річного доходу компанії.

новини маркетингу

Home Depot

Home Depot, великий роздрібний продавець будівельних матеріалів та товарів для дому, також зазнає сезонних коливань попиту. Навесні та влітку зростають продажі товарів для садівництва, барбекю та зовнішніх ремонтів, тоді як восени та взимку збільшується попит на опалювальні системи, святкові прикраси та снігоприбиральну техніку.

ант медіа
Погода та сезонність мають великий вплив на маркетинг та продажі.

Розуміння того, як погодні умови змінюють поведінку споживачів, дозволяє бізнесам адаптувати свої маркетингові стратегії та максимізувати прибуток.

Таким чином, бізнеси, які враховують погоду у своїх стратегіях, мають значну конкурентну перевагу. Незалежно від галузі, здатність адаптуватися до сезонних змін та екстремальних погодних умов може визначити успіх або невдачу маркетингових зусиль.

може зацікавити

Погода та маркетинг або як сезонність впливає на продажі

Маркетинг - це складний процес, що вимагає врахування безлічі факторів для досягнення успіху. Одним з таких важливих факторів є погода та сезонність.

Що таке безликий маркетинг і чи стане він трендом у 2024?

Останніми місяцями безликий маркетинг з'являється по всьому Інстаграм. І SMM менеджери вже задаються питаннями, чи працює такий маркетинг і чи може він бути прибутковим?

Як інтернет ЗМІ впливає на розвиток бренду?

Онлайн-медіа сьогодні стали надважливим інструментом, що формує розвиток бренду. Вони пропонують брендам глобальну платформу для зв'язку з аудиторією, підвищення обізнаності та формування лояльності.