Назад
Журнал

Українські підлітки стали співрежисерами анімаційного серіалу про сексуальну освіту

Сьогодні хочемо розповісти вам про один дуже цікавий, корисний та мега креативний український проєкт, який висвітлює дуже важливу тему – сексуальну освіту для підлітків. І як ви вже могли зрозуміти з назви – в цьому проєкті підлітки беруть активну участь.

Культура
Культура
Українські підлітки стали співрежисерами анімаційного серіалу про сексуальну освіту
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
3/11/2023
Тривалість
10 хв

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, спільно з креативною агенцією ISD Group створили діджитал ролики про сексуальну освіту для молоді, співавторами яких стали самі підлітки.

Середній віковий діапазон початку статевого життя в Україні — 14,4 років у хлопців і 15,1 у дівчат. У Нідерландах, до прикладу, де сексуальна освіта починається з 4 років, вік сексуального дебюту — 18,1 року. Статистика підтверджує, що впровадження сексуальної освіти сприяє здоров'ю, безпеці та розумінню власного тіла, знижує ризики незапланованих вагітностей та захворювань, покращує стосунки та комунікацію, бореться зі стереотипами й дискримінацією, сприяє психосоціальному розвитку та зменшує насильство та сексуальне домагання.

пубертат


Саме тому команда просвітницького проєкту «Пубертат» продовжує розповідати підліткам основи сексуальної освіти. 

«Проєкт “Пубертат” відображає сучасну реальність та розуміння важливості сексуальної освіти у сучасному світі. Українські підлітки стали співавторами цього проєкту, і це є важливим кроком у забезпеченні того, щоб молодь мала доступ до інформації, необхідної для їхнього здорового і відповідального дорослішання. Сьогодні підлітки так прагнуть дорослішання, що воно означає не лише розширення можливостей, але й необхідність взяти на себе відповідальність за свої дії і бездіяльність. Статистика свідчить про те, що сексуальна освіта сприяє зниженню ризику незахищених сексуальних актів та підвищенню обізнаності серед молоді, і саме тому ця тема є 'на часі'. Ми обрали такі теми для другої комунікаційної кампанії з метою відповідати на конкретні потреби та питання підлітків», — коментує Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення

Цьогоріч  кампанія складається з трьох роликів, кожен з яких присвячений конкретній темі: стосунки  на відстані, розвіювання стереотипів  про людей з інвалідністю, важливість тестування на ВІЛ, аби допомогти молоді стати відповідальними та обізнаними.

проект пубертатРолик про «кохання на відстані» враховує сучасну реальність, де багато молодих людей стикаються з віддаленими відносинами через обставини, такі як війна та розлука. У ролику команда проєкту надає необхідну інформацію та навички для підтримки здорових та безпечних стосунків у переживанні важливих життєвих досвідів.

Ролик про «безбар'єрність» підкреслює важливість розуміння та поваги до різних особливостей та потреб людей, включаючи осіб з інвалідністю, адже це сприятиме формуванню толерантності та відкритого ставлення. 

Ролик про «тестування на ВІЛ» має на меті підвищити рівень обізнаності стосовно ВІЛ та пояснити, чому доступ до тестування є важливими для запобігання поширення вірусу. 

Головним героєм кампанії є гендерно нейтральний персонаж Пубертат, який переживає підліткову кризу: незграбний, сором’язливий, дещо кумедний та непостійний: тільки дай привід погойдатися на емоційних гойдалках! 

пубертат проект

У рамках кампанії команда проєкту вирішила дати можливість підліткам самостійно обирати, як розгортатимуться події з Пубертатом. На кульмінаційному моменті у ролику з’являється режисер/-ка, який  змінює хід подій: вносить свої правки та дає рекомендації, щодо подальшого сюжету. Саме він втілює підлітка, який пише продовження сценарію у коментарях.

«Чи прийме Пу запрошення на побачення?», «Чи будуть Пу і Краш разом?», «А що робити, якщо тест на ВІЛ позитивний?» — на ці та інші питання підлітки відповідали під публікацією.

Переможця також обирали самі підлітки — автор/-ка з найбільшою кількістю лайків під своїм коментарем ставали співрежисер/-ками ролика:

«Ми вирішили, що переможців обиратимуть самі підлітки. Лайками. Механіка голосування є вигідною для всіх — такий собі “win-win”: по-перше, ніхто не знає краще за підлітків, що є круто, а що ні. Розуміння того, що твою думку поважають і цікавляться нею, робить весь двіж значно цікавішим! А по-друге, голосування дозволяє залучити друзів і знайомих – і про «Пубертат» дізнається ще більше підлітків. Це те, що треба проєкту про сексуальну освіту», — коментує креативна копірайтерка, Юля Івакіна. 

Переглянути анімаційний серіал, який створили підлітки, можна на сторінці проєкту.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього