Важко уявити собі світ без реклами. Та й навіщо це робити?! Краще поговорімо про короткі рекламні ролики, адже саме вони сьогодні є найважливішою складовою маркетингових стратегій і мають здатність швидко та ефективно доносити ключові повідомлення до цільової аудиторії.
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, спільно з креативною агенцією ISD Group створили діджитал ролики про сексуальну освіту для молоді, співавторами яких стали самі підлітки.
Середній віковий діапазон початку статевого життя в Україні — 14,4 років у хлопців і 15,1 у дівчат. У Нідерландах, до прикладу, де сексуальна освіта починається з 4 років, вік сексуального дебюту — 18,1 року. Статистика підтверджує, що впровадження сексуальної освіти сприяє здоров'ю, безпеці та розумінню власного тіла, знижує ризики незапланованих вагітностей та захворювань, покращує стосунки та комунікацію, бореться зі стереотипами й дискримінацією, сприяє психосоціальному розвитку та зменшує насильство та сексуальне домагання.
![пубертат](https://cdn.prod.website-files.com/65046b8f0aa1ed6924156544/6543d75742688212d1deb283_Pu-media-visual%20-2.webp)
Саме тому команда просвітницького проєкту «Пубертат» продовжує розповідати підліткам основи сексуальної освіти.
«Проєкт “Пубертат” відображає сучасну реальність та розуміння важливості сексуальної освіти у сучасному світі. Українські підлітки стали співавторами цього проєкту, і це є важливим кроком у забезпеченні того, щоб молодь мала доступ до інформації, необхідної для їхнього здорового і відповідального дорослішання. Сьогодні підлітки так прагнуть дорослішання, що воно означає не лише розширення можливостей, але й необхідність взяти на себе відповідальність за свої дії і бездіяльність. Статистика свідчить про те, що сексуальна освіта сприяє зниженню ризику незахищених сексуальних актів та підвищенню обізнаності серед молоді, і саме тому ця тема є 'на часі'. Ми обрали такі теми для другої комунікаційної кампанії з метою відповідати на конкретні потреби та питання підлітків», — коментує Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення
Цьогоріч кампанія складається з трьох роликів, кожен з яких присвячений конкретній темі: стосунки на відстані, розвіювання стереотипів про людей з інвалідністю, важливість тестування на ВІЛ, аби допомогти молоді стати відповідальними та обізнаними.
![проект пубертат](https://cdn.prod.website-files.com/65046b8f0aa1ed6924156544/6543d7931a1332fb9850f8f5_%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%821.webp)
Ролик про «кохання на відстані» враховує сучасну реальність, де багато молодих людей стикаються з віддаленими відносинами через обставини, такі як війна та розлука. У ролику команда проєкту надає необхідну інформацію та навички для підтримки здорових та безпечних стосунків у переживанні важливих життєвих досвідів.
Ролик про «безбар'єрність» підкреслює важливість розуміння та поваги до різних особливостей та потреб людей, включаючи осіб з інвалідністю, адже це сприятиме формуванню толерантності та відкритого ставлення.
Ролик про «тестування на ВІЛ» має на меті підвищити рівень обізнаності стосовно ВІЛ та пояснити, чому доступ до тестування є важливими для запобігання поширення вірусу.
Головним героєм кампанії є гендерно нейтральний персонаж Пубертат, який переживає підліткову кризу: незграбний, сором’язливий, дещо кумедний та непостійний: тільки дай привід погойдатися на емоційних гойдалках!
![пубертат проект](https://cdn.prod.website-files.com/65046b8f0aa1ed6924156544/6543d778e647358287afba7e_Pu-media-visual%20-3.webp)
У рамках кампанії команда проєкту вирішила дати можливість підліткам самостійно обирати, як розгортатимуться події з Пубертатом. На кульмінаційному моменті у ролику з’являється режисер/-ка, який змінює хід подій: вносить свої правки та дає рекомендації, щодо подальшого сюжету. Саме він втілює підлітка, який пише продовження сценарію у коментарях.
«Чи прийме Пу запрошення на побачення?», «Чи будуть Пу і Краш разом?», «А що робити, якщо тест на ВІЛ позитивний?» — на ці та інші питання підлітки відповідали під публікацією.
Переможця також обирали самі підлітки — автор/-ка з найбільшою кількістю лайків під своїм коментарем ставали співрежисер/-ками ролика:
«Ми вирішили, що переможців обиратимуть самі підлітки. Лайками. Механіка голосування є вигідною для всіх — такий собі “win-win”: по-перше, ніхто не знає краще за підлітків, що є круто, а що ні. Розуміння того, що твою думку поважають і цікавляться нею, робить весь двіж значно цікавішим! А по-друге, голосування дозволяє залучити друзів і знайомих – і про «Пубертат» дізнається ще більше підлітків. Це те, що треба проєкту про сексуальну освіту», — коментує креативна копірайтерка, Юля Івакіна.
Переглянути анімаційний серіал, який створили підлітки, можна на сторінці проєкту.