Назад
Журнал

Успіх Розетка: ключові моменти, які допомогли розвинутись бренду

Хто з нас не чув про цей бренд? Думаю кожен хоча б раз купував щось, на цьому сайті, адже це найбільший онлайн-рітейтел в Україні

Бренди
Бренди
Успіх Розетка: ключові моменти, які допомогли розвинутись бренду
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
9/5/2024
Тривалість
10 хв

Rozetka: все спочатку

Rozetka заснована у 2005 році, і цей бренд став одним із найуспішніших та найвідоміших брендів в нашій країні. Їхній стрімкий ріст можна списати на низку факторів, які поєдналися, щоб створити ідеальні умови для успіху.

У 2005 році до нинішнього статусу домінуючого онлайн рітейлу в Україні — шлях Rozetka є свідченням стратегічного бачення, адаптації та якісного розуміння потреб клієнтів.

Історія Rozetka починається у 2005 році, коли Владислав Чечоткін виявив прогалину на українському ринку. Електронна комерція перебувала на стадії зародження, а доступ до широкого спектру товарів в Інтернеті був обмежений. Тож Rozetka з'явилася, щоб заповнити цю прогалину, спочатку як невеликий інтернет-магазин, що спеціалізувався на комп'ютерній техніці та електроніці. (від того, гадаємо, і назва)

власник розетка

Опинившись серед перших великих українських онлайн-магазинів, Rozetka отримала значну фору. Вони змогли забезпечити впізнаваність бренду та створити лояльну клієнтську базу в міру того, як в країні зростала популярність електронної комерції. Більше того, Rozetka швидко розширила асортимент своєї продукції за межі електроніки, включивши в нього побутову техніку, одяг, іграшки, косметику та багато іншого.

Такий універсальний підхід задовольнив ширшу аудиторію та підвищив зручність для покупців. (ще одна ознака того, чому варто завжди аналізувати аудиторію та базууватись на потреби покупців)

Хочеться відмітити ще такий фактор як ціни. Rozetka має репутацію магазину з конкурентоспроможними цінами, що робить його хорошим варіантом для багатьох українських споживачів. Ми часто можемо побачити тут акції та знижки, а це додаткова стимуляція до покупки.

rozetka

Фактори, які вплинули на успіх Rozetka

Раннє прийняття електронної комерції

Розетка була одним із перших українських онлайн-магазинів, які з'явилися на ринку, і це дало їм значну перевагу перед конкурентами. Коли електронна комерція почала набирати обертів в Україні, Розетка вже була добре затвердженою та надійною платформою для онлайн-покупок.

Широкий асортимент продуктів

Розетка пропонує широкий спектр продуктів, від електроніки та побутової техніки до одягу, косметики та іграшок. Це робить їх універсальним магазином, де люди можуть знайти практично все, що їм потрібно і часто з перевіреними продавцями.

Конкурентні ціни

Розетка відома своїми конкурентними цінами, що робить її популярним вибором для бюджетно орієнтованих покупців. Їхні ціни інколи нижчі, ніж у конкурентів, що робить їх привабливим вибором для тих, хто шукає вигідні пропозиції.

Зручність покупок

Розетка пропонує зручний та простий у використанні веб-сайт, а також мобільний додаток, який дозволяє покупцям переглядати продукти, робити покупки та відстежувати свої замовлення з будь-якого місця. Їхні варіанти доставки та оплати також гнучкі та зручні, що робить процес покупки максимально комфортним.

розетка

Надійне обслуговування клієнтів

Розетка має репутацію компанії, яка надає якісне обслуговування клієнтів. Їхні представники служби підтримки клієнтів доступні для допомоги з будь-якими питаннями чи проблемами, які можуть виникнути у покупців.

Інновації та адаптація

Розетка постійно інвестує в інновації та адаптується до мінливих потреб своїх клієнтів. Їхній веб-сайт та мобільний додаток постійно оновлюються новими функціями, а вони також пропонують нові продукти та послуги, щоб задовольнити попит.

Сильний брендинг

Розетка має сильний та впізнаваний бренд, який асоціюється з якістю, надійністю та доступністю. Їхні маркетингові кампанії добре продумані та ефективні, а їхній логотип та слоган добре знайомі українським споживачам.

Лояльність клієнтів

Розетка має велику та лояльну базу клієнтів, які цінують зручність, доступність та надійне обслуговування клієнтів, яке пропонує компанія. Їхні програми лояльності та винагород допомагають стимулювати повторні покупки та зберегти клієнтів задоволеними.

бренд розетка

Успіх Rozetka на українському ринку сьогодні

 • Rozetka є одним з найбільших роботодавців в Україні, створюючи тисячі робочих місць по всій країні. Вони також роблять значний внесок в українську економіку, стимулюючи онлайн-торгівлю та полегшуючи безготівкові транзакції.
 • Бренд розширює можливості українських споживачів, пропонуючи їм широкий вибір товарів за конкурентними цінами та зі зручними способами доставки. Це сприяє розвитку почуття вибору та контролю при прийнятті рішень про покупку
 • Бренд легко інтегрує онлайн та офлайн канали. (використовує омніканальну стратегію). Покупці можуть переглядати товари онлайн, забирати їх у магазині або використовувати опції «натисни і забери» для додаткової зручності.
 • Під час війни з Росією Rozetka стала символом української стійкості. Компанія продовжує свою діяльність у безпечних для цього регіонах, постачає товари першої необхідності в постраждалі від війни регіони та підтримує гуманітарні зусилля.
 • Підхід «Mobile-First». Вони постійно оновлюють мобільний додаток новими функціями та можливостями, щоб забезпечити безперешкодний досвід покупок на ходу, а також використовують чат-боти на основі штучного інтелекту, щоб запропонувати підтримку клієнтів 24/7. Це дозволяє пришвидшити час реагування та ефективно вирішувати основні запити, звільняючи представників компанії для вирішення більш складних питань.
 • Окрім того, Rozetka використовує аналітику даних для розуміння поведінки клієнтів, відстеження тенденцій та оптимізації маркетингових кампаній. Цей підхід, заснований на даних, дозволяє їм приймати обґрунтовані рішення та персоналізувати пропозиції для досягнення максимального ефекту.
 • Не малу роль також відіграє контент стратегія. Розетка присутня у багатьох соц мережах і вони вміло використовують відео контент та ситуативний контент, аби підвищувати залученість та охоплення аудиторії.
розетка інстаграм

Як побудувати сильний бренд у 2024?

 • Розгляньте можливість спеціалізації на нішевому ринку з високим потенціалом зростання. Подумайте про доставку органічних продуктів, екологічно чисту моду або кураторську косметику.
 • Зосередьтеся на локалізації, орієнтуючись на конкретні регіони України. Пропонуйте локалізований вибір продуктів,якісне обслуговування клієнтів та варіанти доставки, адаптовані до місцевих потреб.
 • Поєднуйте онлайн та офлайн досвід. Пропонуйте опції «натисни і забери», демонстрації товарів у магазині або майстер-класи, пов'язані з вашою нішею.
 • Доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR) набирають обертів. Тож за можливості використовуйте AR/VR, щоб дозволити клієнтам віртуально приміряти одяг, візуалізувати розміщення меблів або досліджувати продукти в більш інтерактивний спосіб. (це дороговартісно, проте точно не залишить байдужими нікого)
брендинг 2024
 • Використовуйте штучний інтелект та аналітику даних для персоналізації рекомендацій щодо товарів, пропонуйте цільові акції та адаптуйте клієнтський досвід на основі індивідуальних уподобань. (наприклад, якщо у вас є мобільний додаток, ви можете аналізувати якими товарами цікавляться люди, і надсилати їм сповіщення про актуальний для них товар. Це збільшить шанси, що люди куплять необхідні речі саме у вас)
 • Висвітлюйте екологічні практики, пропонуйте екологічні варіанти продуктів і надавайте пріоритет вуглецево-нейтральним методам доставки, щоб знайти відгук у екологічно свідомих споживачів. На щастя ми вже активно рухаємсь, щоб стати екологічно свідомими, тому цей тренд буде тільки зростати
 • Співпрацюйте з місцевими благодійними організаціями, щоб повернутись до громади. Пожертвуйте частину прибутку або запропонуйте клієнтам можливості для волонтерства.
 • Ще одна порада - демонстрація товарів саме українського виробництва (крафтового ще краще). Для цього ви можете знайти локальних фермерів, дизайнерів чи будь-яких інших спеціалістів у своїй галузі, які виготовляють щось власними руками і за допомогою маркетингових практик допоможете їм зрости та знайти шляхи для ефективної співпраці.
 • Надавайте пріоритет клієнтоорієнтованому підходу. Пропонуйте кілька каналів зв'язку, оперативно реагуйте на запити та робіть все можливе, щоб ефективно вирішувати проблеми. Винагороджуйте лояльних клієнтів ексклюзивними знижками, раннім доступом до розпродажів або спеціальними пропозиціями, щоб стимулювати повторні покупки
Побудова довіри вимагає часу.

Зосередьтеся на забезпеченні стабільно позитивного клієнтського досвіду та виконанні обіцянок вашого бренду. Будьте готові адаптувати свою стратегію відповідно до ринкових тенденцій, відгуків клієнтів та мінливого технологічного ландшафту. Створіть переконливу історію бренду, яка резонує з вашою цільовою аудиторією та відображає ваші цінності.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього