Назад
Журнал

Вихід на іноземні ринки: що варто очікувати і з чого почати

Якщо ви готові розширюватись і хочете масштабування для свого бізнесу — тоді варто подумати про вихід на іноземні ринки. Як це зробити? Вже у нашій новій статті

Маркетинг
Маркетинг
Вихід на іноземні ринки: що варто очікувати і з чого почати
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
8/2/2024
Тривалість
10 хв

З чого почати вихід на іноземні ринки?

Неважливо, маркетолог ви бізнесмен (вумен) чи дизайнер. Якщо ви вже готові вийти на іноземний ринок — тоді вам варто подумати про ретельне планування, культурні особливості країн та глибоко осягнути і зрозуміти цільовий ринок.

Стратегія виходу на ринок - це чітко визначений план дій, розроблений вами або компанією для виведення своїх продуктів, послуг чи бренду на новий цільовий ринок.

іноземні ринки

Ця стратегія пояснює підхід і методи компанії для закріплення на ринку, завоювання частки ринку і, врешті-решт, досягнення комерційних цілей на цільовому ринку. Тож що важливо взяти до уваги перед успішним заявленням про себе іноземним клієнтам:

Демографія та культура

Перш за все ми повинні розуміти, що культура, демографія, поведінка іноземців дуже різниться, а це напряму буде впливати на результативність. Тож варто врахувати демографічні показники, поведінку споживачів та ці культурні нюанси. Окім того, оцініть розмір ринку, потенціал зростання та попит на ваші товари чи послуги, визначте ключових конкурентів та проаналізуйте їхні сильні та слабкі сторони.

Адаптація продукту або послуг

Варто подумати про упаковку вашого бренду на іноземних ринках (навіть візьміть до уваги те, як назва вашого бренду буде сприйматись там). Переконайтеся, що все це відповідає місцевим нормам та культурним очікуванням.

маркетинг

Подумати про ризики

Визначте потенційні ризики та виклики, пов'язані з виходом на ринок, такі як політична нестабільність, коливання валютних курсів або культурні непорозуміння. Розробіть стратегії для пом'якшення цих ризиків.

Оцінювання

Визначте показники для оцінки успішності вашої стратегії виходу на ринок. Регулярно оцінюйте ефективність за цими показниками та вносьте необхідні корективи.

Канали масштабування

Визначте найефективніші канали розповсюдження вашої продукції. Це може включати партнерство з місцевими дистриб'юторами, роздрібними торговцями або платформами електронної комерції. Сплануйте та оптимізуйте свою логістику та поставки, щоб відповідати вимогам іноземного ринку.

Якщо ви маркетинг спеціаліст або маркетингова агенція, яка хоче спробувати себе у роботі з іноземними клієнтами, тоді варто обов’язково подумати про:

Адаптація маркетингових стратегій

Вам варто найперше подумати про канали та платформи, популярні на конкретному цільовому ринку. (наприклад у Америці дуже популярний X та Пінтерест, тож ви повинні адаптувати ваші стартегії до цих платформ). Також не забувайте про локалізацію та місцеві онлайн-спільноти (особливо популярні вони є у Фейсбук, який також тримається на верхіх позицях по користуванню закордоном). Якщо ви будете запускати рекламні кампанії - подумайте про культурні особливості, політику, а також про різні заходи, звичаїв, свята та події.

вихід на іноземні ринки

Знання мови

Тут варто зазначити, що більшість знає та розуміє англійську мову. А вам, як власнику чи представнику маркетингової агенції, доведеться часто та багато комунікувати з іноземцями. Тож ваша англійська повинна бути хорошого розмовного рівня, і що найголовніше — ви повинні відчувати себе комфортно та впевнено при розмові, щоб мали  змогу донести ваші цілі.

Вихід на іноземні ринки - це завжди складний процес, але завдяки ретельному дослідженню, адаптивності та прагненню зрозуміти і поважати місцеву культуру, бізнес може збільшити свої шанси на успіх.

Важливо:

Розділіть весь процес виходу на ринок на окремі етапи: дослідження ринку, адаптація продукту, дотримання законодавства, налагодження дистрибуції, маркетинг і запуск. Для кожного етапу визначте конкретні цілі, яких необхідно досягти. Цілі мають бути чіткими, вимірюваними та узгодженими з вашими загальними цілями виходу на ринок.

Весь план задокументуйте у чіткому та доступному форматі, щоб він був простим у використанні та слугував довідником для всіх учасників. За потреби, проведіть тренінги або ознайомчі сесії для членів команди, щоб переконатися, що вони розуміють свої ролі та загальну структуру плану.

Приклади виходу на різні ринки відомих компаній

Кока Кола

Стандартизація та локалізація: Coca-Cola відома своєю стратегією "Думай локально, дій локально". Зберігаючи основну ідентичність бренду та формулу продукту, компанія адаптує свої маркетингові кампанії, упаковку та смаки до місцевих смаків та уподобань.

кока кола

Такий підхід дозволяє Coca-Cola знаходити відгук у споживачів різних культур.

Місцеві партнерства: Coca-Cola часто формує партнерства з місцевими виробниками та дистриб'юторами, що допомагає їм ефективніше орієнтуватися в місцевому законодавстві, дистриб'юторських мережах та знанні ринку.

Адаптивна реклама: рекламні кампанії Coca-Cola часто враховують культурні особливості та адаптуються до кожного ринку. Наприклад, їхні знакові святкові кампанії адаптовані до місцевих свят, що робить їх зрозумілими та цікавими для різних аудиторій.

IKEA

Стандартизовані пропозиції товарів: ІКЕА пропонує стандартизовані модульні конструкції меблів, які можна адаптувати до різних культурних уподобань і житлових просторів.

IKEA

Такий підхід дозволяє їм підтримувати узгодженість на всіх ринках, забезпечуючи при цьому широкий вибір варіантів.

Плоске пакування та самостійна збірка: модель плоского пакування та самостійного збирання не лише зменшує транспортні витрати, але й відповідає тенденції культури DIY (do-it-yourself - "зроби сам"). Такий підхід знаходить відгук у споживачів по всьому світу і сприяє економічній ефективності бренду.

Глобальний брендинг з урахуванням місцевих особливостей: підтримуючи послідовний глобальний імідж бренду, ІКЕА також враховує місцеві особливості у своєму маркетингу та товарних пропозиціях. Це включає використання місцевих матеріалів, адаптацію розмірів меблів до місцевого простору та врахування культурних уподобань.

McDonald’s

Франчайзинг: однією з ключових стратегій Мак Дональдз є франчайзинг. Співпрацюючи з місцевими підприємцями, які розуміють місцевий бізнес-ландшафт, культуру та вподобання споживачів, McDonald's може ефективно встановити свою присутність без необхідності керувати кожним аспектом централізовано.

Локалізація меню: подібно до Кока Кола, Мак Дональдз адаптує свої пропозиції в меню до місцевих смаків.

мак дональдс

Це може включати введення специфічних для регіону страв або модифікацію існуючих страв, щоб вони відповідали місцевим смакам та дієтичним вподобанням.

Навчання та послідовність: МакДональдз підтримує високий рівень узгодженості у своїй діяльності, продуктових лінійках і клієнтському досвіді по всьому світу. Це досягається завдяки комплексним навчальним програмам для франчайзі та персоналу, які гарантують, що якість та цінності бренду підтримуються в різних локаціях.

Ці приклади демонструють різноманітність індустрій та стратегій, які використовують успішні бренди при виході на іноземні ринки. Кожен випадок передбачає ретельне дослідження ринку, адаптацію до місцевих уподобань, ефективний брендинг та розуміння культурних і ділових нюансів цільового ринку.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього