Назад
Журнал

Як адаптувати маркетингові стратегії в умовах мінливої поведінки клієнтів?

На сучасному ринку, що стрімко розвивається, де поведінка споживачів зазнає постійних трансформацій, значення адаптивних маркетингових стратегій важко переоцінити. Тому хочеться розповісти про багатогранні підходи, які застосовують компанії, щоб не лише вижити, але й процвітати в умовах змін споживчої поведінки

Агенції
Агенції
Як адаптувати маркетингові стратегії в умовах мінливої поведінки клієнтів?
Катя Малявська

Катя Малявська

Дата
23/11/2023
Тривалість
10 хв

Впровадження маркетингових стратегій у мінливому споживчому середовищі передбачає гнучкість і здатність реагувати на мінливі тенденції та поведінку споживачів.

Що таке мінливе споживче середовище?

Даний термін означає постійно мінливі умови, вподобання, поведінку та очікування споживачів на ринку. Він відображає природу того, як люди взаємодіють з продуктами, послугами, брендами та ринком в цілому.

маркетинг

На зміну споживчого середовища впливають кілька факторів:

 • Стрімкий розвиток технологій постійно створює нові способи для споживачів знаходити, купувати та взаємодіяти з продуктами та послугами.
 • Культурні зрушення, зміни в суспільних цінностях та нові тенденції впливають на споживчі вподобання. Тут мається на увазі спосіб життя, цінності та соціальні норми. Вони можуть впливати на те, що споживачі розставляють інші пріоритети у продуктах і послугах.
 • Економічні умови, такі як інфляція, рівень безробіття та рівень доходів, відіграють вирішальну роль у формуванні споживчих звичок.
 • Події глобального масштабу, такі як пандемії, геополітичні зміни або екологічні проблеми. Ці події можуть призвести до зміни пріоритетів, занепокоєння та вподобань.
 • Зміни в демографічній ситуації, такі як віковий розподіл, зростання населення та урбанізація.
смм
 • Ефективність маркетингових та рекламних стратегій може формувати сприйняття та поведінку споживачів. Успішні кампанії або впливові тенденції можуть швидко вплинути на вибір споживачів.
 • Підвищення обізнаності про екологічні проблеми призвело до зростання екологічно свідомої поведінки споживачів. Споживачі все частіше беруть до уваги питання сталого розвитку та етичних практик при прийнятті рішень про покупку.
 • Зміни у персоналізованому підході

Які заходи слід вжити, щоб адаптувати свою стратегію до цих змін?

 • Проводьте регулярні маркетингові дослідження, щоб зрозуміти зміни в поведінці, вподобаннях та очікуваннях клієнтів.
 • Використовуйте відгуки та інсайти клієнтів з різних точок контакту, щоб зрозуміти потреби та очікування, що змінюються та проводьте опитування, фокус-групи та соціальне слухання для збору даних про настрої споживачів.
 • Перейдіть від річних планів до більш гнучких, адаптивних маркетингових стратегій. Впроваджуйте коротші цикли планування, щоб швидше вносити корективи відповідно до нових тенденцій.
 • Вдосконалюйте сегментацію клієнтів на основі поточної поведінки та вподобань. Персоналізуйте маркетингові повідомлення, щоб створити більш релевантний та цікавий досвід для різних сегментів аудиторії.
 • Інвестуйте в цифрові технології та інструменти, які підвищують залученість клієнтів, такі як чат-боти на основі штучного інтелекту, механізми персоналізації та платформи автоматизації маркетингу.
 • Надавайте пріоритет каналам, які відповідають уподобанням вашої цільової аудиторії, будь то соціальні мережі, електронна пошта, впливові особи чи нові платформи
 • Використовуйте аналітичні панелі для відстеження ключових показників та виявлення закономірностей, які можуть потребувати негайного коригування.
 • Сприяти безперервному навчанню та адаптації працівників
 • Розробляйте інноваційні маркетингові кампанії, які привертають увагу споживачів та резонують із сучасними тенденціями.
 • Передбачайте потенційні ризики, пов'язані зі зміною поведінки споживачів, і майте плани на випадок непередбачуваних ситуацій.
 • Визначте чіткі ключові показники ефективності (KPI) та регулярно вимірюйте рентабельність інвестицій (ROI) маркетингових стратегій.
 • Узгоджуйте маркетингові стратегії з етичними та сталими практиками, щоб задовольнити зростаючий попит на соціально відповідальні бренди.
І давайте перейдемо до прикладів.

Бренди, що дуже добре у свій час продемонстрували адаптивну стратегію:

1. Nike

Їхня співпраця з Коліном Кеперніком у 2018 році була присвячена питанням соціальної справедливості, і кампанія отримала як похвалу, так і критику. Nike продемонстрував адаптивність, узгодивши свій бренд з метою, яка резонувала з їхньою цільовою аудиторією.

найк

2. Starbucks

Starbucks успішно адаптував свою маркетингову стратегію, використовуючи дані та персоналізацію. Їхня програма винагород пропонує персоналізовані рекомендації та знижки на основі індивідуальних уподобань клієнтів. Така адаптивність підвищила лояльність їхніх клієнтів.

3 . Netflix

Netflix використовує підхід, заснований на даних, щоб рекомендувати користувачам персоналізований контент на основі їхньої історії переглядів та вподобань. Постійно аналізуючи поведінку користувачів, Netflix адаптує свою стратегію надання контенту, щоб користувачі залишалися залученими та задоволеними.

нетфлікс

4. Domino's Pizza

Domino's Pizza трансформувала свою маркетингову стратегію, визнавши занепокоєння клієнтів щодо якості продукції. Компанія запустила кампанію "Поворот до піци", визнавши минулі недоліки та пообіцявши покращити якість. Крім того, Domino's пішла назустріч технологіям, впровадивши такі інновації, як додаток для відстеження доставки піци, демонструючи адаптивність до відгуків клієнтів і технологічних тенденцій.

5. Apple

Apple успішно адаптувала свою маркетингову стратегію, щоб зосередитися на забезпеченні безперебійної роботи користувачів на різних пристроях. Інтеграція пристроїв, послуг і програмного забезпечення демонструє розуміння того, як споживачі взаємодіють з технологіями. Здатність Apple адаптуватися до мінливого технологічного ландшафту сприяє її подальшому успіху.

Не нехтуйте важливістю пристосування до споживчих вподобань, прийняття змін та використання інноваційних стратегій для того, щоб залишатися актуальними в динамічному ринковому середовищі.

Адаптивний маркетинг - це розуміння контексту, вміння прислухатися до клієнтів і бути гнучким перед обличчям мінливих тенденцій та викликів.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього