Назад
Журнал

Як знайти та залучити інвесторів до свого бізнесу?

Залучення інвесторів може стати ключовим фактором у розвитку вашого бізнесу. Інвестиції можуть допомогти вам розширити свою компанію, вийти на нові ринки, розробити нові продукти або послуги та, зрештою, досягти більшого успіху.

Своїм
Своїм
Як знайти та залучити інвесторів до свого бізнесу?
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
18/4/2024
Тривалість
7 хв

Партнерство з правильними інвесторами може стати потужним каталізатором для вашого бізнесу. Ретельно зважте всі "за" і "проти" та обирайте інвесторів, які можуть надати фінансові ресурси, стратегічне керівництво та мережу контактів, необхідних для досягнення ваших підприємницьких цілей.

Як обрати інвестора?

Для того аби знати де шукати інвесторів, вам варто спершу зрозуміти, як його підібрати. Інвестори поділяються на декілька типів:

 • Ангельські інвестори. Це доволі заможні люди, які інвестують власні кошти в перспективні стартапи, часто на ранній стадії. Їх може приваблювати потенціал високих прибутків і можливість підтримати інноваційні ідеї.
 • Венчурні капіталісти (ВК). Фірми, які об'єднують кошти різних інвесторів та інвестують у швидкозростаючі стартапи зі значним ринковим потенціалом. Зазвичай вони інвестують на більш пізніх стадіях, коли компанія вже довела свою спроможність.
 • Фірми прямих інвестицій. Інвестують у зрілі компанії з хорошим послужним списком, прагнучи отримати контрольний пакет акцій або значний вплив.
 • Акселератори та інкубатори. Програми, які надають менторство, ресурси та можливості для нетворкінгу стартапам на ранніх стадіях, часто в обмін на акціонерний капітал. Вони також можуть мати зв'язки з потенційними інвесторами.
 • Краудфандингові платформи. Онлайн-платформи, які дозволяють стартапам залучати капітал від великої кількості індивідуальних інвесторів.
інвестори україна

Далі вам потрібно зіставити свої потреби з фокусом інвестора. Візьміть до уваги стадію інвестування, на яку вони зазвичай орієнтуються, галузеві вподобання та розмір інвестицій. Узгодження ваших цілей має вирішальне значення для успішного партнерства. Також вивчіть їхній послужний список - шукайте інвесторів з досвідом роботи у вашій галузі або з історією успішних інвестицій у подібні підприємства.

Що таке пітч - конкурси?

Пітч-конкурси, також відомі як конкурси презентацій - це події, де підприємці та стартапери представляють свої бізнес-ідеї потенційним інвесторам, журі або аудиторії.

Мета пітч-конкурсу коротко та переконливо представити свою ідею, щоб зацікавити інвесторів або журі та отримати фінансування, наставництво або інші можливості. А також отримати цінні відгуки від досвідчених професіоналів у галузі, які можуть допомогти вдосконалити вашу бізнес-модель та презентацію.

Участь у пітч-конкурсі може допомогти підвищити обізнаність про ваш проект та залучити нових клієнтів, партнерів або співробітників.

Як зазвичай проходять пітч-конкурси:

Крок 1: підприємці подають заявку на участь у конкурсі, надаючи інформацію про свою компанію, команду та бізнес-ідею.

Крок 2: журі з досвідчених інвесторів та експертів відбирає учасників, які продемонструють найбільший потенціал.

Крок 3: відібрані учасники роблять короткі презентації, зазвичай 3-5 хвилин, перед інвесторами, журі або аудиторією.

Крок 4: найкращі учасники з відбіркового туру проходять до фіналу, де вони роблять більш детальні презентації та відповідають на запитання.

Крок 5: журі обирає переможців на основі таких критеріїв, як чіткість візії, потенційний ринок, сила команди та фінансовий прогноз.

як знайти інвесторів

Відомі пітч - конкурси в Україні

Vernadsky Challenge

Міжнародний конкурс для стартапів, що фокусується на інноваціях у сфері штучного інтелекту, Big Data та інших технологій.

UIF Startup Competition

Конкурс від Українського фонду інновацій, який надає гранти та інші ресурси перспективним стартапам.

Startup Weekend

Глобальна мережа заходів, де команди протягом 48 годин розробляють та презентують свої бізнес-ідеї.

Стратегії пошуку інвесторів

 • Відвідуйте галузеві конференції, семінари та пітчингові заходи. Спілкуйтеся з потенційними інвесторами, консультантами та колегами-підприємцями. Будуйте відносини та демонструйте свій досвід.
 • Використовуйте такі платформи, як AngelList, SeedInvest або FundingHub, щоб створити профіль, продемонструвати свій бізнес і зв'язатися з відповідними інвесторами. Ці платформи також можуть запропонувати можливості фінансування.
 • Беріть участь у пітч-конкурсах, щоб отримати доступ до ширшої аудиторії інвесторів та потенційних партнерів. Вдосконалюйте свої навички пітчингу та практикуйтеся у створенні переконливої інвестиційної пропозиції.
 • Розгляньте можливість приєднання до програм, які пропонують менторство, фінансові ресурси та доступ до мереж інвесторів. Це може стати цінним стартовим майданчиком для стартапів на ранніх стадіях.
 • Поговоріть з друзями, родиною, колишніми колегами або бізнес-ангелами, які можуть бути зацікавлені в інвестуванні або зв'язати вас з потенційними інвесторами.
Інвестування – це двосторонній процес.

Важливо не лише шукати інвесторів, які нададуть вам кошти, але й знаходити партнерів, які вірять у ваш проект та готові допомогти вам досягти успіху.

Щоб знайти інвесторів ваша презентація повинна бути якісна та переконлива.

що таке інвестування

Сформулюйте своє бачення, проблему, яку ви вирішуєте, цільовий ринок та конкурентні переваги. Створіть розповідь, яка резонує та захоплює потенційних інвесторів. Також намагайтесь підкреслити досягнення, такі як ранні продажі, зростання кількості користувачів або партнерські відносини. Продемонструйте чіткий шлях до прибутковості та значних ринкових можливостей.
Спрогнозуйте доходи, витрати та прибутковість. Будьте готові обговорити потреби у фінансуванні та те, як ви будете використовувати інвестиції.

Ресурси, які можуть допомогти:

Пошук інвесторів потребує часу та зусиль. Не розчаровуйтеся через перші відмови; продовжуйте вдосконалювати свій пітч і будувати відносини.

Ознаки того, що вам можуть знадобитися інвестори

 • Якщо ви маєте амбітні цілі щодо швидкого масштабування вашого бізнесу, вам, швидше за все, знадобиться більше капіталу, ніж ви можете згенерувати власними силами. Інвестори можуть надати ресурси для виходу на нові ринки, розробки нових продуктів або посилення маркетингових зусиль.
 • Ви визначили конкретний дефіцит фінансування для досягнення ваших бізнес-цілей. Це може бути фінансування досліджень і розробок, найму ключового персоналу або придбання обладнання. Інвестори можуть заповнити цю прогалину і надати капітал, необхідний для руху вперед.
 • Ви вивчили традиційні варіанти банківських кредитів і виявили, що вони не підходять вам через високі відсоткові ставки, суворі вимоги або неможливість отримати необхідну суму. Інвестори можуть запропонувати альтернативні джерела фінансування з потенційно більш гнучкими умовами.
 • Окрім капіталу, вам може знадобитися стратегічне керівництво та галузеві зв'язки, які можуть запропонувати досвідчені інвестори. Це може бути безцінним для вирішення складних завдань або виходу на нові ринки.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього