Назад
Журнал

Афіліейт маркетинг: основні переваги та недоліки

Партнерський маркетинг дуже швидко став популярним способом отримання пасивного доходу для бізнесу та приватних осіб. Але перед тим, як зануритися з головою в просування чужих продуктів, дуже важливо зрозуміти всі його переваги та недоліки

Маркетинг
Маркетинг
Афіліейт маркетинг: основні переваги та недоліки
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
10/6/2024
Тривалість
8 хв

Що таке афіліейт маркетинг?

Афіліейт-маркетинг ґрунтується на принципі партнерства. Афіліейт (видавець) розміщує рекламні матеріали рекламодавця на своєму веб-сайті, в блозі або в соціальних мережах. Коли користувач клікає на рекламне оголошення і виконує цільову дію (наприклад, купує товар або реєструється для отримання пробної версії), афіліейт отримує комісію від рекламодавця.

Простіше кажучи:

Уявіть, що у вас є друг, який продає дуже смачні лимонади. Якщо ви порадите люядм спробувати їх і направите саме туди, до вашого друга — коли хтось заходить туди і купує лимонад завдяки вам (а дізнатись, що це від вас можна наприклад використавши “ключове” слово), ваш друг дає вам трохи грошей (комісію) за те, що ви направили покупця в його магазин.

Партнерський маркетинг схожий на цю ситуацію, але в Інтернеті. Ось як це працює:

Ви (партнер): У вас є веб-сайт, акаунт у соціальних мережах або блог.

Ваш друг (продавець): У нього є продукт або послуга, яку він хоче продати.

Клієнт: Той, хто бачить вашу рекомендацію.

Коли ви рекомендуєте товар вашого друга (використовуючи спеціальне посилання), а клієнт купує його, перейшовши за цим посиланням — продавець дає вам комісію (невеликий відсоток від продажу).

Це такий собі win - win спосіб продажу-заробітку:

Ви заробляєте гроші, рекомендуючи речі, які вам подобаються.

Продавець отримує більше клієнтів завдяки вам.

Здається, що все дуже просто — радиш - отримуєш кошти. Проте якби афіліейт маркетинг був таким простим як здається, думаємо кожен би цим займався. Але це не так.

Тож сьогодні ми хочемо розглянути ключові переваги та недоліки афіліейт (партнерського) маркетингу, щоб допомогти вам вирішити, чи підходить вам цей шлях.

афіліейт маркетинг це

Переваги афіліейт маркетингу

Низький бар'єр для входу

На відміну від традиційних бізнес-моделей, які вимагають значних інвестицій у розробку продукту або інвентаризацію, партнерський маркетинг може похвалитися надзвичайно низьким бар'єром для входу. Все, що вам потрібно - це веб-сайт, присутність у соціальних мережах або будь-яка інша онлайн-платформа, де ви можете залучити аудиторію.

Дохід, що базується на результатах

Одним із найпривабливіших аспектів афіліейт маркетингу є те, що він базується на результатах. Ви заробляєте гроші тільки тоді, коли хтось здійснює бажану дію, наприклад, покупку або реєстрацію на безкоштовну пробну версію, за вашим унікальним партнерським посиланням. Це усуває фінансовий ризик, пов'язаний з авансовими інвестиціями, і дозволяє зосередитися на створенні аудиторії та просуванні продуктів, у які ви вірите.

Масштабованість і гнучкість

Партнерський маркетинг пропонує чудову масштабованість. Після того, як ви створили свою аудиторію та контент-стратегію, ви можете розширити охоплення та збільшити дохід, просуваючи додаткові продукти без значних додаткових зусиль.

Потенціал пасивного доходу

Хоча для побудови успішного бізнесу партнерського маркетингу потрібні постійні зусилля, кінцевою метою є створення джерела пасивного доходу. Після того, як ваш контент буде створений і залучатиме органічний трафік, ви зможете продовжувати заробляти комісійні, навіть коли ви спите.

партнерський маркетинг

Різноманітність продуктів і ніш

Принадність партнерського маркетингу полягає в його широті. Існує продукт або послуга майже для кожної ніші, яку тільки можна собі уявити. Ви можете використовувати свої знання та пристрасть до певної сфери, щоб просувати відповідні продукти цільовій аудиторії.

Створення аудиторії та бренду

Хоча основна увага приділяється просуванню продуктів інших компаній, партнерський маркетинг також може допомогти вам створити власну аудиторію та бренд. Створюючи цінний контент і зарекомендувавши себе як надійне джерело інформації, ви залучаєте лояльну аудиторію, яка може бути цінною для майбутніх починань.

Приклади використання афіліейт маркетингу в хороших цілях

Веб-сайти з технічними оглядами та канали на YouTube:

Багато веб-сайтів з технічними оглядами та каналів на YouTube ефективно використовують партнерський маркетинг. Вони надають огляди, порівняння та навчальні матеріали про різні технічні продукти.  Коли глядачі натискають на партнерські посилання в контенті та здійснюють покупку, оглядач заробляє комісію.

Вигода для ревюверів: вони отримують дохід, просуваючи продукти, якими дійсно користуються і які рекомендують. Вони створюють авторитет і довіру до своєї аудиторії, надаючи цінний контент.

Переваги для продукту/послуги:  технічні огляди охоплюють цільову аудиторію, яка активно досліджує рішення про покупку. Позитивні відгуки з партнерськими посиланнями можуть стимулювати продажі та впізнаваність бренду.

Освітні блогери та онлайн-курси:

Освітні блогери та творці онлайн-курсів можуть просувати навчальні ресурси, програмне забезпечення чи інструменти для підвищення продуктивності за допомогою партнерського маркетингу. Вони можуть ділитися статтями, навчальними посібниками або відеоуроками, інтегруючи партнерські посилання на рекомендовані інструменти, які можуть виявитися цінними для їхньої аудиторії.

Переваги для маркетологів: вони заробляють комісійні, надаючи освітній контент, який допомагає їхній аудиторії. Вони нарощують свій досвід і стають лідерами думок у своїй ніші.

Переваги для продукту/послуги: освітні ресурси та інструменти охоплюють цільову аудиторію, яка прагне вдосконалити свої навички. Позитивні рекомендації можуть стимулювати продажі та впізнаваність бренду в певній освітній ніші.

Недоліки афіліейт маркетингу

Висока конкуренція

Ринок партнерського маркетингу насичений конкурентами, які борються за увагу однієї і тієї ж аудиторії. Щоб виділитися, потрібні креативність, сильна контент-стратегія та прагнення побудувати довірчі відносини з аудиторією.

Залежність від зовнішніх факторів

Ваш успіх залежить від факторів, які ви не можете безпосередньо контролювати, таких як якість продукції, цінові стратегії і навіть ефективність веб-сайту продавця. Погано розроблений веб-сайт або незручний процес оформлення замовлення можуть суттєво знизити рівень конверсії.

Потенціал заробітку варіюється

Хоча потенціал високого доходу існує, він не гарантований. На ваш заробіток впливає багато факторів, зокрема вибір ніші, розмір аудиторії, якість контенту та коефіцієнт конверсії. Побудова успішного бізнесу в партнерському маркетингу вимагає часу та відданості.

Постійне навчання

Сфера цифрового маркетингу постійно розвивається, з'являються нові платформи, тренди та алгоритми. Щоб залишатися на крок попереду, необхідно постійно навчатися та адаптувати свої стратегії для збереження конкурентної переваги.

ant media це

Етичні міркування

Побудова довіри з аудиторією має першочергове значення.  Просування продуктів, у які ви щиро вірите, та уникнення оманливих або обманних тактик є вирішальними для довгострокового успіху.  Аудиторія може легко виявити несправжність, і одна погана рекомендація або не якісний товар може зашкодити вашій репутації.

Вимагає терпіння та наполегливості

Побудова успішного бізнесу в партнерському маркетингу вимагає терпіння і наполегливості. Органічний трафік потребує часу, а створення контенту - це безперервний процес. Не сподівайтеся на миттєвий успіх - послідовність і зусилля є ключовими факторами.

Як змусити афіліейт маркетинг працювати на вас

Розуміння переваг і недоліків дає вам змогу приймати обґрунтовані рішення щодо цієї маркетингової стратегії.

  • Зосередьтеся на ніші, яка вам подобається, і в якій ви добре зарекомендували себе в партнерському маркетингу. Вивчіть структуру комісійних і діяльність конкурентів, щоб визначити нішу з хорошим потенціалом для заробітку.
  • Контент - це король партнерського маркетингу.  Надавайте цінний, інформативний контент, який навчає, розважає та вирішує проблеми вашої аудиторії.  Інтегруйте партнерські посилання у свій контент, забезпечуючи природний потік для читача.
  • Автентичність - це ключ. Не просувайте продукти лише заради комісійних. Побудуйте довіру з аудиторією, надаючи чесні відгуки та рекомендації. Зосередьтеся на побудові справжніх стосунків зі своїми підписниками.

може зацікавити

Погода та маркетинг або як сезонність впливає на продажі

Маркетинг - це складний процес, що вимагає врахування безлічі факторів для досягнення успіху. Одним з таких важливих факторів є погода та сезонність.

Що таке безликий маркетинг і чи стане він трендом у 2024?

Останніми місяцями безликий маркетинг з'являється по всьому Інстаграм. І SMM менеджери вже задаються питаннями, чи працює такий маркетинг і чи може він бути прибутковим?

Як інтернет ЗМІ впливає на розвиток бренду?

Онлайн-медіа сьогодні стали надважливим інструментом, що формує розвиток бренду. Вони пропонують брендам глобальну платформу для зв'язку з аудиторією, підвищення обізнаності та формування лояльності.