Назад
Журнал

Анастасія Шевела: про швидкий ріст в Тік Ток, коучинг та контент

Коуч, наставниця експертів та блогерка - сьогодні ми разом з Настею дізнаємось як віднайти свій формат блогу, про її шлях, секрети у створенні контенту та як блог у Тік Ток впливає на життя людей і навіть на її власне.

Інфлюенсер маркетинг
Інфлюенсер маркетинг
Анастасія Шевела: про швидкий ріст в Тік Ток, коучинг та контент
The ANT Media

The ANT Media

Дата
13/1/2025
Тривалість
7 хв

Настю, чому блогінг? Коли і чому прийшло рішення спробувати себе в цій сфері? Чи довго вагались перш ніж почати?

Блогінг прийшов у моє життя дуже органічно і я навіть і не помітила як це стало рутиною і чимось дуже звичним.

У 2016 році я з подругою відкрили власну майстерню по варінню мила, свічок та іншої косметики і одним із простіших та доступних рішень продажу продукції став інстаграм. У нас тоді інтуїтивно вдалось впровадити у нашу сторінку не тільки сам продукт, а і нас як творців цієї косметики і засновниць майстерні (зараз це називають особистими брендами). Наша майстерня проіснувала 5 років і ми закрились бо захотіли рухатись кожна в різних сферах, я більше тягнулась розвивати власний інстаграм, працювати як СММ для інших компаній.

Але мені не вдавалось затримуватись в роботі на когось бо все ж таки 5-ти річний підприємницький дух переміг. Коли звикаєш до певної свободи то важко потім враховувати правила гри інших людей, бо хочеш будувати свої. Так я і пішла в ва-банк і стала дуже активно вести свій блог і проводити перші консультації для підприємців та експертів.

Я не вагалась дуже довго, у мене ніби і часу вагатись не було: мені потрібна була робота, а вона була або в моєму власному блозі або в якійсь компанії і треба було обрати те до чого більше тягнеться душа, так я обрала свій блог.

блогери україна

Чи змінив блогінг ваше життя? Чи відчули ви певні зміни після того, як почала рости аудиторія і активність?

Я росла увесь цей час з 2021 року можна сказати повільно але впевнено, у мене не було грандіозних скачків де я стала заробляти 5 тисяч доларів в якийсь момент і стала безмежно щасливою, тобто ріст був планомірним і я ніби і не відчувала якихось вау змін у житті але звичайно життя змінювалось так само поступово.

Зараз можу вже з 2025 року озирнутись та побачити, що зміни відбулись достатньо весомі: я можу дозволити собі жити за кордоном, можу подорожувати, можу планувати життя, можу підвищувати якість свого життя, піклуватись про себе та рідних.

У 2024 році коли я завела тік-ток і почала активно публікувати відео ось тут стався мій перший глобальний і дуже швидкий ріст і якщо чесно мене це здебільшого спантеличило та налякало: бо я не звикла до дуже швидких змін. Менше ніж за місяць на мене підписалось 27 тисяч людей і тут звичайно на мене посипалось набагато більше уваги, рекламних пропозицій, замовлень моїх послуг. Це от якраз можна назвати тим самим “успешним успехом”, який прийшов і до мене.

У вас доволі простий, але цікавий формат довгих відео у Тік Ток. Чи відразу ви обрали для себе цей формат подачі контенту? Чи аналізували конкурентів і ринок?

Я можу сказати, що я доволі довго шукаю певні формати, які можуть мені заходити. У мене були спроби вести тік-ток до 2024 року але я зливалась бо мені не відгукувалось те, що я роблю і це забирало у мене багато сил, а я експерт, який працює з людьми і мені край важливо балансувати між створенням контенту і роботою з клієнтами.

Цей формат, що зараз з розмовними відео прийшов мені швидко і органічно, в якийсь вечір я знову дала собі шанс спробувати вести тік-ток, суто для того, щоб виговоритись як коуч (бо це відносно моя нова професія) і я розуміла, що є багато тем на які я хочу говорити але формат інстаграму ніби обмежував мене в цьому. Мені подобалось говорити і так я щодня почала робити контент в тік-ток, який на початку набирав 300-1000 переглядів.

Ні, я не аналізувала нікого. Мені насправді не дуже цікаво аналізувати конкурентів бо я здебільшого відштовхуюсь від власних вподобань та потреб моєї аудиторії, цей підхід для мене набагато актуальніший. Але за тенденціями на ринку люблю спостерігати, ось цей формат в якому я записую відео дуже популярний в США, там є блогери у яких по 100-600 тисяч аудиторії на таких довгих відео і я ще більше підкрипила свою думку, що це буде працювати і у нас.

Продовжуємо тему контенту, чи готуєте ви наперед теми для відео, рубрики і самі тексти для відео? Чи працюєте більш інтуїтивно і без попередньої підготовки, якщо це можливо?

В цьому плані я лінива: я не готую контент-плани, не пишу тексти під відео бо розумію, що це буде особисто на мій погляд виглядати штучно, якщо я буду ніби як в школі з листка читати якусь тему урока))

Для створення контенту я використовую принцип: будь уважна до власного життя, спостерігай та аналізуй свій життєвий та професійний досвід і шлях своїх клієнтів і буде тобі унікальний контент. Я можу записувати тільки певні ідеї, думки, які мені можуть приходити щодня, я їх фіксую в нотатки, щоб не забути. В дні коли записую самі відео, просто відкриваю нотатки і у вільному форматі записую відео і говорю так, як би я це розповідала вживу якійсь людині.

Ваші відео дуже надихають. Чи відчуваєте ви особисто що змінюєте світогляд та думки людей? Від їхнього фідбеку або реакцій

Дякую!)

Я в цьому плані скромна і поки що не можу звикнути до певних коментарів або реакцій від людей, які пишуть, що я їм допомогла через свої відео вирішити якусь проблему. Я можливо навіть трохи скептично ставлюсь до цього бо мій досвід показує, що особиста глибинна робота зі спеціалістом може спровокувати реальні зміни та давати результат.

Але якщо люди пишуть і дають такий теплий фідбек то це означає, що це працює)). Можливо я у свій час не змогла потрапити на подібний контент, який би і мені допоміг в якихось питаннях.Тому, можу сказати вже зараз, що певний внесок я вношу у світогляд людей і хочеться це продовжувати робити надалі.

коучинг

Які теми у вашому блозі викликають найбільше реакцій та активності? Адже ви вмієте дуже чітко потрапити у болючі точки більшості людей

Я бачу, що кожне відео збирає свою публіку і це цінно. Але звичайно є рубрики, які найбільше резонують аудиторії, здебільшого це теми, які стосуються інфантильності по відношенню до своєї самореалізації, ведення блогу. У людей дуже багато очікувань, вимог від себе, від інших і все це створює високу напругу всередині особистості. Більшість бажає отримати все і одразу і от я дуже люблю знімати рожеві окуляри та привносити лепту адекватності та реальності. Ну і звичайно теми про гроші, дохід. Це так чи інакше чіпляє багатьох.

Ваш блог – це заробіток (тобто він приносить вам клієнтів) чи більше як спосіб через відео допомогти людям змінити думки та підхід до самореалізації та грошей? А можливо це два в одному і ви взяли на себе таку чудову ініціативу яка ще й приносить вам фінансову винагороду?

Я завжди чесно відповідаю, що мої соц.мережі – це мій інструмент реалізації себе як професіонала (коуча, наставника), який приносить мені гроші але так сталось, що для того, щоб люди тобі платили достойні гроші, щоб могли побачити в тобі цінність – важливо для цих людей створити щось цінне і не чекати, що увесь створений контент принесете тобі в моменті гроші. Тому я від себе намагаюсь створювати те, що може хоча б трошечки допомогти людям навіть безкоштовно і виходить, що навіть ті хто не купують у мене отримують користь, певні знання, а я просуваю свій особистий бренд і це також приємно.

Поговоримо про хейт. Чи багато його у вашому блозі і як з ним справляєтесь?

У мене як такового публічного хейту практично немає. Є певні знецінюючи коментарі і вони звичайно в моменті мене можуть бісити і злити, я себе зупиняю в тому, щоб відповідати агресією, саме по причині того, що мене можуть заблокувати. Але я хейт та якісь такі знецінення з боку людей навчилась з часом брати собі в користь, я потім роблю з цього додатковий контент, розбираю це все з психологічної точки зору і це ще більше приводить мені в блог моїх людей.

Я вчусь до сих пір хейт, поразки приймати як частину шляху та успіху, я не можу сказати, що я легко пропускаю токсичних людей через своє сприйняття але це точно не заважає мені робити те, що хочу я. Я думаю, що я справляюсь з цим так, що я визначилась для себе твердо та чітко, що я хочу йти цей шлях, навіть якщо на ньому будуть такі токсичні люди, більше все ж таки я отримую позитивного фідбеку від аудиторії.

@nasty.shevela Копіювати, повторювати за іншими хочеться тоді, коли немає довіри до себе та свого досвіду #коучукраїна #розвитокблогу #блогукраїнською ♬ оригінальний звук - НАСТЯ → ❝ БЛОГ&МИСЛЕННЯ 🧠

Чи підтримують вас друзі та близькі у вашій професії? (зокрема у блогінгу). Наскільки підтримка може впливати на розвиток себе, як блогера?

Як на мене я знаходжусь на такому етапі, коли мені не потрібен фан-клуб рідних, які мене будуть підтримувати у блогінгу. Я досить багато відчуваю опори в собі, щоб робити те, що роблю.

Але звичайно я думаю і точно знаю, що наші близькі люди впливають на наш стан та просування у блогінгу. Тебе в принципі: або підтримують по життю або ні, і так воно перекладається і на соц.мережі (підтримка або навпаки її відсутність). Я обираю для себе тих людей, які будуть за мене у будь якій справі, тому мій хлопець кожен раз навіть більше ніж я тішиться, коли бачить, що якесь відео залітає в рекомендації.

Сьогодні багато хто пробує себе в блогерстві, у різних нішах. Знайти свій формат, подачу відео дуже важко. Які б ви дали поради від себе для тих, хто починає цей шлях, на що варто і не варто звертати увагу і як віднайти “себе” у блогінгу?

Я думаю, що важко знайти свій формат тим, хто:
1. Шукає чарівну паличку і те, що ідеальний формат має зʼявитись з першого разу і не дають собі можливість пробувати різне
2. Відчуває себе у реальному житті розгубленими і не вміють слухати себе, свої відчуття, не досліджують свої вподобання і саме це все переноситься в блог.

Я би дуже радила людям не впадати точно у якісь крайнощі, а саме не заграватись тільки у ментальне дослідження себе або використовувати без будь-якого аналізу інструменти з маркетингу, сліпо повторювати чужі стратегії ітд.

Це можливо буде банально і все це чули але знову ж таки, дуже важливо звертати увагу на прості речі і перед тим, як почати створювати контент і знайти свій формат важливо відповісти собі на питання: а для чого я взагалі хочу щось робити у соц.мережах ? Що я насправді хочу говорити та якій аудиторії ? 

Якщо ці відповіді розмиті або вони пропускаються і людина робить навмання і потім розчаровується, що не виходить набрати аудиторію, викликати емоції контентом > то причина саме в тому, що перший крок, де мала б визначитись мотивація, істина ціль, сенси був пропущений, а він важливий бо це ніби та зірка, яка буде тобі освічувати шлях. Знати відповідь на питання «щоб що» — це база кожного, хто бажає свідомо розвивати свої блоги і йти до конкретного результату.

Інстаграм Насті

Тік Ток Насті

може зацікавити

10 000 кроків на день - користь чи маркетинг?

Скільки кроків потрібно робити щодня, аби залишатися здоровим? Протягом останніх десятиліть відповідь на це питання ніби очевидна: 10 000.

Життєвий цикл контент стратегії: що це і як діяти

Буває, що ти наче все робиш правильно: пости виходять, естетика витримана, охоплення хороші — але аудиторія мовчить. Це не завжди про поганий контент, іноді це про те, що стара стратегія вже "віджила своє". Так, у контенту теж є життєвий цикл — і часом його треба перезапускати, щоб бренд знову дихав.

Чи зможе ШІ «повністю перепрограмувати» програми лояльності?

Компанії вже багато років можуть сегментувати дані про клієнтів, але штучний інтелект робить ще один крок вперед, дозволяючи брендам таргетувати пропозиції для конкретних людей за допомогою своїх програм лояльності