Назад
Журнал

Інфлюенсер маркетинг: порівняння українських блогерів і закордонних

Співпраця з інфлюенсерами для досягнення цільової аудиторії та збільшення продажів залишається все ще дуже важливим і разом з тим, важливим є також розуміння унікальних особливостей кожного ринку

Інфлюенсер маркетинг: порівняння українських блогерів і закордонних
Катя Малявська

Катя Малявська

Дата
20/2/2024
Тривалість
10 хв

Порівняння блогерів України, США та Європи

Робота з інфлюенсерами має свої особливості. Часто маркетологам доводиться працювати не лише з українськими відомими людьми, а й закордонними. Але між ними всіма є значні відмінності, як і відмінності у культурі усіх регіонів.

Хочеться розпочати із розміру та демографічних особливостей ринку.

США є беззаперечним лідером, який може похвалитися зрілим ринком, що оцінюється в 16,4 мільярда доларів у 2023 році. Бренди тут розгортають складні стратегії, використовуючи різні рівні інфлюенсерів - від мега-зірок до мікро-інфлюенсерів. Очікується, що до 2026 року Європа, яка стає дедалі сильнішим конкурентом, досягне колосальних $26,54 млрд. Хоча різні європейські країни демонструють різний рівень зрілості, Німеччина та Великобританія лідирують. Тим часом Україна, динамічний новачок, оцінюється в $30 млн у 2023 році. Хоча бренди все частіше використовують маркетинг впливу, їхні стратегії все ще розвиваються порівняно з аналогами по той бік Атлантики.

блогери

У США та Європі процвітає широкий спектр демографічних характеристик та категорій контенту інфлюенсерів. Мікроінфлюенсери (10-50 тис. підписників) переживають сплеск популярності. На противагу цьому, в Україні переважають молоді жінки (18-25 років), які зосереджуються переважно на контенті про моду, красу та стиль життя. Маркетинг мікроінфлюенсерів у цьому регіоні все ще перебуває на стадії зародження.

Які популярні платформи для інфлюенсер маркетингу використовують у США, Україні та Європі

У США та Європі панує Instagram, за ним ідуть YouTube, TikTok і Facebook. Twitter і Twitch також утримують позиції в окремих нішах. В Україні Instagram залишається королем, але Telegram і TikTok набирають обертів. YouTube користується помірним впливом, тоді як Facebook і Twitter мають меншу популярність.

блогери україна

Найпопулярніші платформи для маркетингу впливу різняться в США, Україні та Європі, на що впливають культурні вподобання, адаптація платформи та демографічні показники користувачів. Ось деякі з них:

США

- Instagram: Панує на вершині, на нього припадає значна частина маркетингових кампаній інфлюенсерів завдяки великій базі користувачів та різноманітним категоріям інфлюенсерів.
- YouTube: Особливо впливовий для демонстрації продуктів, навчальних матеріалів та довготривалого контенту. Популярний серед технічної, б'юті- та ігрової аудиторії.
- TikTok: Набуває величезної популярності, особливо для охоплення молодої аудиторії (покоління Z) та просування трендів. Ідеально підходить для короткого, цікавого контенту.
- Twitter: Хоча ця соціальна мережа не зосереджена виключно на маркетингу впливових осіб, вона займає важливе місце в певних нішах і є лідером у створенні контенту для лідерів думок.

Україна

- Instagram: Знову ж таки, домінуюча платформа, але Telegram і TikTok є висхідними зірками. Творці контенту про моду, красу та стиль життя бачать найбільше залучення.
- Telegram: Популярний серед мікроінфлюенсерів та нішевих спільнот, пропонує можливості прямої взаємодії через групи та канали.
- YouTube: Має помірний вплив, орієнтований на більш тривалий контент і специфічні ніші.
- Facebook: Менш відомий для маркетингу впливу порівняно з США, але все ще актуальний для певних демографічних груп і локальних спільнот.

Європа

- Instagram: Залишається лідером, хоча переваги платформи відрізняються в різних країнах. Німеччина та Великобританія схиляються до Instagram, тоді як Франція - до YouTube.
- YouTube: Має значний вплив, особливо в Німеччині та Франції. Популярний завдяки різноманітним форматам контенту та категоріям інфлюенсерів.
- TikTok: Подібно до США, швидко набирає популярність, особливо серед молоді.
- Twitch: Більш відомий у Європі, ніж у США, і має вплив на ігровий та технологічний інфлюенсер-маркетинг.

Важливо пам'ятати, що США та Європа запровадили суворіші правила щодо розкриття інформації про інфлюенсерів та рекламних практик. Особлива увага приділяється прозорості та інформуванню споживачів про спонсорський контент. Втім, українське законодавство є менш розвиненим, тому брендам слід бути обережними та забезпечувати відповідність законодавству, що змінюється.

інфлюенсер маркетинг

Основні відмінності та подібності, на які слід звернути увагу

Відмінності:

- Вартість: гонорари інфлюенсерів в Україні загалом нижчі, ніж у США та Європі, але вони зростають із розвитком ринку

- Коефіцієнт залучення: Українські інфлюенсери часто можуть похвалитися вищими показниками залучення завдяки меншій та більш концентрованій аудиторії.

- Культурні нюанси: Розуміння місцевих культурних особливостей і тенденцій має вирішальне значення для створення успішних кампаній у кожному регіоні.

Подібності:

- Автентичність та сторітелінг: Справжній і достовірний контент резонує в усіх регіонах.

- Підхід на основі даних: Вимірювання результативності кампанії та ефективності інфлюенсерів має вирішальне значення скрізь.

- Побудова довгострокових відносин: Стратегічне партнерство з релевантними інфлюенсерами дає кращі результати, ніж одноразова співпраця.

Де шукати блогерів?

Українські канали для пошуку інфлюенсерів:

Американські канали для пошуку інфлюенсерів:

Європейські канали для пошуку інфлюенсерів:

Поради перед співпрацею з блогерами

Визначте свої цілі та цільову аудиторію:

Чого ви сподіваєтесь досягти за допомогою своєї роботи з блогерами? Впізнаваність бренду, збільшення відвідуваності сайту, просування продукту чи щось інше?
Хто ваша ідеальна аудиторія? Знання її демографічних характеристик, інтересів та платформ, яким вона надає перевагу, допоможе вам знайти релевантних блогерів.

Визначте свій бюджет і терміни:

Скільки ви готові витратити на маркетинг інфлюенсерів? Гонорари блогерів можуть варіюватися залежно від їхнього охоплення та залученості.
Скільки часу потрібно для пошуку та співпраці з блогерами? Поспіх у цьому процесі може призвести до низьких результатів.

  • Прочитайте відгуки та рекомендації блогерів
  • Відчуйте їхню особистість та професіоналізм
  • Зверніть увагу на мікроінфлюенсерів із залученою аудиторією
  • Чітко обговоріть умови та очікування
  • Відстежуйте результати кампанії та вимірюйте рентабельність інвестицій

Розуміючи специфіку динаміки ринку, вподобання платформи та ландшафт інфлюенсерів, бренди можуть розробляти індивідуальні кампанії, які резонують з їхньою цільовою аудиторією. Пам'ятайте, що автентичність, інсайти, засновані на даних, і довгострокові партнерські відносини - це золоті нитки, які сплітають історії успіху на світовій арені маркетингу з використанням інфлюенсерів.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього