Назад
Журнал

Вплив продакт плейсменту на сприйняття брендів

Навіщо всесвітньо відомі бренди все ще продовжують рекламуватись у кінострічках? Відповідь проста: воно так чи інакше впливає на нашу свідомість і ми, навіть, забувши про той чи інший бренд, бачучи його у фільмі, підсвідомо захочемо придбати або почати користуватись

Маркетинг
Маркетинг
Вплив продакт плейсменту на сприйняття брендів
Редакція ANT Media

Редакція ANT Media

Дата
21/3/2024
Тривалість
10 хв

Чому продакт плейсмент — це все ще ефективно?

Аудиторія дедалі скептичніше ставиться до традиційної реклами. А продакт-плейсмент пропонує більш “тонкий” спосіб інтегрувати бренди в контент, роблячи їх більш природними та менш нав'язливими. Бренди надають пріоритет стратегічним угодам з продакт-плейсменту, які відповідають контенту та цільовій аудиторії. Такий фокус на автентичності сприяє зміцненню зв'язку з глядачами.

Споживачі все частіше звертають увагу на бренди, які відповідають їхнім цінностям. Продакт-плейсмент можна використовувати, щоб підкреслити прихильність бренду до екологічно чистих практик або соціальних ініціатив.Такий підхід створює позитивний імідж бренду і знаходить відгук у зростаючого сегменту екологічно та соціально свідомих споживачів.

У 2024 році продакт-плейсмент залишається значною маркетинговою силою.

Приклади успішних кампаній

Aston Martin і Джеймс Бонд

Партнерство Aston Martin та Джеймса Бонда - це майстер-клас з продакт-плейсменту.  Це симбіотичні стосунки, які вже понад 50 років підносять як бренд, так і персонажа. Елегантні автомобілі Aston Martin стали фірмовим елементом франшизи про Джеймса Бонда з часів фільму "Голдфінгер" (1964). Це багаторічне партнерство підсилює як розкішний імідж бренду, так і витонченість секретного агента. Асоціація з бондіаною значно підвищила впізнаваність бренду Aston Martin та його світове визнання. Культовий DB5 залишається одним з найбільш впізнаваних кіноавтомобілів в історії, навіть надихаючи на випуск лімітованих серій і реплік.

що таке продакт плейсмент

Продукція Apple в Місії: Місія нездійсненна

Партнерство між Apple та франшизою "Місія нездійсненна" демонструє історію успіху стратегічного продакт-плейсменту у світі технологій. Персонаж Тома Круза, Ітан Хант, часто користується iPhone та MacBook від Apple. Таке розміщення позиціонує продукти Apple як надійні інструменти для виконання відповідальних місій, тонко асоціюючи їх із силою та інноваціями. Ключ до успіху цього продакт-плейсменту - у функціональності. Продукти Apple зображені як надійні, зручні та потужні інструменти, які легко інтегруються у швидкоплинний світ Ітана Ханта.

продакт плейсмент це

Canva та Microsoft у фільмі “Люблю тебе ненавидіти”

У фільмі показали записане відео повідомлення, на якому запрошують на весілля. І коли камера віддаляє, ми можемо чітко прослідкувати за тим, що там рекламна інтеграція Canva і відразу техніки Microsoft. Доволі влучно, ненав’язливо та впливово.

Головне героїня використовувала ноутбук Майкрософт також для пошуку роботи.  І там ми вже можемо побачити використання Лінкедін - теж реклама соц мережі (Яку доречі сам Microsoft і викупив). Тож тут сміливо можна провести паралель, що Microsoft — це чудова техніка для роботи та творчості.

люблю тебе ненавидіти

Starbucks в Емілі в Парижі

Присутність Starbucks у серіалі Netflix "Емілі в Парижі" викликала хвилю обговорень і трендів у соціальних мережах. У центрі сюжету - Емілі, американська менеджерка з маркетингу, яка живе і працює в Парижі. Постійним елементом є її часте споживання кави з льодом у Starbucks, що різко контрастує з типовим паризьким вподобанням до еспресо чи латте.

Проте продакт-плейсмент не обмежувався лише видимістю логотипу. Воно спонукало до розмови про культурні відмінності, досвід подорожей та особисті вподобання щодо кави. Ця глибша взаємодія ще більше зміцнила асоціацію Starbucks з молодіжним, міжнародним і модним стилем життя.

емілі в парижі

Audi у фільмі "Залізна людина

Фільм 2008 року "Залізна людина" не лише започаткував кінематографічний всесвіт, але й продемонстрував новаторський приклад продакт-плейсменту з Audi.  Audi R8 став віртуальним персонажем поряд із Тоні Старком у "Залізній людині". Таке інноваційне використання CGI продемонструвало футуристичний дизайн автомобіля та ідеально відповідало технологічній тематиці фільму. Старк обрав не звичайний автомобіль, а віртуальне відтворення спортивного автомобіля Audi R8. Цей R8, створений за допомогою комп'ютерної графіки, органічно вписався у світ фільму, з'являючись поряд зі справжніми автомобілями.

Появи Audi R8 не були надмірними. Вони були стратегічно розміщені по всьому фільму, забезпечуючи максимальний ефект, не перевантажуючи аудиторію. Присутність автомобіля була особливо значущою під час ключових сцен, таких як публічний дебют Тоні Старка в ролі Залізної людини.

продакт плейсмент

Де використовується Product Placement?

Інколи при слові product placement люди думають, що це виключно у реклама у фільмах. Проте це маркетингова стратегія, яка використовується в різних формах медіа-розваг

  • Срімінгові сервіси такі як Netflix, Hulu та Disney+, все частіше використовують продакт-плейсмент.  Бренди можуть інтегрувати свої продукти в оригінальний контент або співпрацювати з творцями для спонсорованого розміщення.
  • Продакт-плейсмент дуже поширений у відеоіграх. Бренди можуть платити за те, щоб їхні продукти були реалістично відтворені та інтегровані в ігрове середовище. Це може бути внутрішньоігрова реклама, спонсорські предмети або навіть можливості кастомізації персонажів за допомогою брендового одягу чи аксесуарів.
  • Інфлюенсери в соціальних мережах сьогодні є основною силою в продакт-плейсменті.  Бренди співпрацюють з інфлюенсерами для просування своїх продуктів за допомогою спонсорованих постів, оглядів або інтеграції продуктів у їхній контент.
  • Популярні музичні кліпи часто містять помітне продакт-плейсмент.  Бренди розглядають це як спосіб охопити цільову аудиторію, особливо молодь.  Продукти можуть бути приховано показані або навіть прямо згадані в тексті пісні.

Розміщуючи свій продукт у популярному медіа-контенті, ви отримуєте доступ до великої цільової аудиторії. Це може значно підвищити впізнаваність і популярність бренду, особливо для нових брендів або тих, що виходять на нові ринки.

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього