Назад
Журнал

Як зрозуміти, хто перед тобою: дійсно віртуоз з налаштування реклами чи випускник інфоциган

У сучасному світі реклама є ключовим елементом успіху будь-якого бізнесу. Вона допомагає брендам привернути увагу потенційних клієнтів, збільшити обсяги продажів і підвищити впізнаваність компанії.

Маркетинг
Маркетинг
Як зрозуміти, хто перед тобою: дійсно віртуоз з налаштування реклами чи випускник інфоциган
 Ірина Кудрянь

Ірина Кудрянь

Дата
8/1/2024
Тривалість
10 хв

Однак, обираючи спеціаліста для налаштування рекламних кампаній, важливо зрозуміти, хто стоїть перед вами: дійсно віртуоз цієї справи чи так званий "випускник інфоциган".

Спробую розкрити цю тему, нікого не ображаючи. 

Хто такий кваліфікований діджітал спеціаліст?

Кваліфікований діджітал-спеціаліст – це професіонал у сфері цифрового маркетингу, який володіє широким спектром знань та навичок для ефективного використання цифрових інструментів у просуванні брендів, продуктів або послуг в Інтернеті. 

Цей фахівець займається розробкою та реалізацією комплексних стратегій цифрового маркетингу, включаючи SEO (пошукова оптимізація), SMM (маркетинг у соціальних мережах), email-маркетинг, контент-маркетинг та інші цифрові канали.

Як можна зрозуміти чи перед вами профі:

 1. Широкі знання цифрових каналів: Глибоке розуміння різних цифрових платформ та каналів, таких як пошукові системи, соціальні мережі, електронна пошта, мобільні додатки.
 2. Вміння створювати та втілювати стратегії: Здатність розробляти комплексні стратегії цифрового маркетингу, враховуючи цілі та потреби клієнта, а також вміння адаптувати стратегію під зміни на ринку.
 3. Аналітичні навички: Вміння аналізувати ринкові дані, поведінку користувачів, ефективність рекламних кампаній для оптимізації стратегій та тактик.
 4. SEO і контент-маркетинг: Розуміння принципів пошукової оптимізації та здатність створювати якісний та ефективний контент.
 5. Навички SMM: Вміння ефективно використовувати соціальні мережі для просування бренду, включаючи розробку контенту, управління спільнотами та рекламні кампанії.
 6. Технічні навички: Розуміння основних технологічних інструментів та платформ, що використовуються в цифровому маркетингу.
 7. Комунікативні навички: Здатність ефективно спілкуватися з клієнтами, командою та стейкхолдерами.
 8. Творчість та інноваційний підхід: Здатність до творчого мислення та впровадження інноваційних рішень для вирішення задач.
інфоцигани

Хто такий "випускник інфоциган"?

Термін "випускник інфоциган" вживається для опису осіб у сфері рекламних послуг, які, на жаль, не мають належного професійного підгрунтя, достатнього досвіду чи етичних принципів у своїй роботі. Такі особи часто пропонують свої послуги у сфері цифрового маркетингу, зокрема, у налаштуванні рекламних кампаній, проте їхні методи та підходи можуть бути сумнівними або навіть шкідливими для клієнтів.

Основні ознаки:
 1. Обіцянки без підтвердження: Вони часто обіцяють неймовірні результати за короткий термін, не маючи реальних підстав для таких обіцянок.
 2. Відсутність портфоліо та відгуків: Наявність портфоліо успішних проектів та позитивних відгуків від колишніх клієнтів є ключовим індикатором професіоналізму, але "спеціалісти" часто не можуть надати таких прикладів.
 3. Недостатні знання та досвід: Вони можуть мати обмежені знання про технічні аспекти налаштування рекламних кампаній, аналітики, цільових аудиторій та сучасних трендів у маркетингу.
 4. Непрозорість у використанні бюджетів: Часто такі особи не можуть чітко відповісти, як будуть використовуватися кошти, внесені на рекламу, і які результати очікуються.
 5. Використання сумнівних методів: Інколи "спеціалісти" можуть використовувати неетичні або навіть незаконні методи рекламування, такі як обман клієнтів або маніпуляції даними.
 6. Відсутність довгострокової стратегії: Професійний підхід передбачає розробку комплексної стратегії з урахуванням довгострокових цілей клієнта, але "маркетолог" зосереджуються переважно на короткострокових результатах.
реклама
Ризики співпраці з "такими спеціалістами":
 • Ризик втрати фінансів: Співпраця з "випускниками інфоциган" може призвести до марнотратства коштів без отримання бажаних результатів.
 • Нереалістичні обіцянки: Такі особи часто обіцяють швидкі та неймовірні результати, які не мають підтвердження в реальності.
 • Низька якість послуг: Через брак належних знань та досвіду вони надають послуги низької якості, що не відповідає сучасним стандартам цифрового маркетингу.
 • Використання сумнівних або неетичних методів: Рекламні кампанії можуть включати маніпуляції або обман, що шкодить репутації бренду.
 • Пошкодження репутації компанії: Неякісні рекламні кампанії можуть негативно вплинути на імідж компанії серед споживачів.
 • Недостатній рівень аналітики та відстеження результатів: "Інфоцигани" часто не здатні належно аналізувати дані та відстежувати ефективність рекламних кампаній.
 • Ризик втрати часу та ресурсів: Витрачений час та зусилля на співпрацю з такими "спеціалістами" можуть виявитися марними, вимагаючи додаткових вкладень для виправлення ситуації.

Етичні стандарти в рекламі грають важливу роль.

Недобросовісні методи можуть не тільки шкодити споживачам, але й негативно впливати на весь ринок.

Тому вибір етичного спеціаліста є не тільки питанням ефективності реклами, але й збереження репутації вашого бізнесу.

Обираючи спеціаліста для налаштування реклами, важливо ретельно підходити до вибору. Віртуоз у цій сфері зможе не тільки ефективно розкрутити ваш продукт або послугу, але й підвищити загальний імідж вашої компанії. Уникайте "інфоциган", які можуть завдати шкоди вашому бізнесу, і віддавайте перевагу перевіреним професіоналам. Кваліфікований діджітал-спеціаліст – це не лише технічний експерт, але й творчий стратег, який вміє ефективно використовувати цифрові інструменти для досягнення конкретних бізнес-цілей. Такий спеціаліст відіграє ключову роль у розвитку бізнесу в цифровому просторі

може зацікавити

Українські розробники запустили інноваційний продукт — GPTizer на основі ШІ

Ми живемо у епоху, коли ШІ розвивається з кожним днем. Тож спеціалісти у різних галузях шукають способи як інтегрувати його у свої продукти або послуги.

Як розвивати особисту сторінку Лінкедін: топ 10 практичних порад

Лінкедін — моя улюблена платформа для пошуку класних професійних знайомств і нових клієнтів.

Що таке маркетинг: традиційні та сучасні підходи

Маркетинг. Одне слово може викликати радість, байдужість і навіть роздратування. Це настільки щось мінливе і швидкоплинне, що тут постійно потрібно бути в курсі всього