2024 рік подарував безліч яскравих маркетингових кампаній, які стали успішними завдяки сміливим ідеям, актуальним темам і співпраці з популярними особистостями.
Маркетинг охоплює надзвичайно широкий спектр стратегій і тактик і всі вони спрямовані на розвиток товарів, послуг чи ідей до цільової аудиторії. Тож сьогодні - про типи маркетингу, які ви, можливо, навіть не брали до уваги:
Якщо розпочати із усім відомого цифрового маркетингу (digital marketing), то основні його підвиди це:
- Пошукова оптимізація (SEO). Простішими словами - це процес оптимізації веб-сайтів для підвищення позицій на сторінках результатів пошуку в різних пошукових системах (таких як Гугл наприклад)
- Контент-маркетинг. Контент - це король. Тому даний тип маркетингу теж повинен мати свої стратегії і націлений залучати цільову аудиторію.
- Маркетинг у соціальних мережах. Чи не найулюбленіший вид усіх, хто тільки стикається з маркетингом. Все ще тримається на доволі хороших позиціях та при правильній стратегії допопомагає збільшувати аудиторію та підвищувати продажі.
- Email-маркетинг. Я великих надій на нього не покладала. але надсилання цільових електронних листів для просування продуктів або залучення потенційних клієнтів може бути теж хорошим ходом.
- Реклама з оплатою за клік (PPC). Простіше кажучи - гугл реклама. Це оплата за показ оголошень у результатах пошукової видачі або на веб-сайтах, з оплатою за кліки.
- Партнерський маркетинг (Affiliate Marketing) - це співпраця з афілійованими особами, які просувають ваші продукти або послуги в обмін на певний відсоток у відповідь, якщо за його рекомендацією придбали товар
Переходимо до традиційного маркетингу
- Друкована реклама, яка включає в себе газетні оголошення, оголошення в журналах, листівки, брошури тощо
- Телевізійна реклама. Ту все просто - це різного роду рекламні ролики, що транслюються на телебаченні для охоплення дуже широкої аудиторії.
- Радіореклама. Реклама, що транслюється по радіо. Вона націлена на більш локальну аудиторію, у певному регіоні.
Контент-маркетинг також має свої підвиди:
- Ведення блогу. Зараз це на піку популярності (кажуть, навіть, що блогерам вже навіть заборонено робити нативну рекламу, тільки з позначкою "реклама"). Хороший старт до якісного контенту.
- Відеомаркетинг. Створення та поширення відеоконтенту на таких платформах, як YouTube чи Тік Ток.
- Подкаст маркетинг. Подкасти набирають шалену популярність, тож такий вид маркетингу теж не варто відкидати.
І окремо також хочеться відзначити:
Інфлюенсер-маркетинг - співпраця з інфлюенсерами або блогерами.
Івент маркетинг - проведення або спонсорування заходів для просування продуктів, підвищення впізнаваності бренду або залучення клієнтів.
Партизанський маркетинг - нетрадиційна і часто недорога маркетингова тактика, яка покладається на креативність і несподіванку, щоб привернути увагу.
Продуктовий маркетинг - зосередження на просуванні конкретних продуктів, включаючи дослідження ринку, запуск продукту та його позиціонування.
Причинний маркетинг - пов'язування бренду з соціальними або екологічними проблемами для формування доброзичливого ставлення та узгодження з цінностями клієнтів.
Маркетинг відносин - побудова та розвиток довгострокових відносин з клієнтами для підвищення лояльності та повторних покупок.
Експірієнс-маркетинг - створення захоплюючих вражень від бренду для залучення клієнтів на більш глибокому рівні.
Аффініті-маркетинг - співпраця з брендами, які мають спільну цільову аудиторію, з метою використання клієнтських баз один одного.
Мобільний маркетинг - орієнтація на клієнтів за допомогою мобільних пристроїв, включаючи мобільні додатки, SMS-маркетинг і маркетинг на основі місцезнаходження.
Міжнародний маркетинг - адаптація маркетингових стратегій до цільових аудиторій у різних країнах і культурах.
Нішевий маркетинг - зосередження уваги на конкретному, чітко визначеному сегменті ринку, щоб адаптувати маркетингові зусилля до його унікальних потреб та вподобань.
Індивідуальний маркетинг - створення персоналізованих маркетингових повідомлень та пропозицій для окремих клієнтів.